Ծախված կենսագրությամբ հայտնի շառլատանը
Կարեն Հակոբյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է՝
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Հայաստանի ձեռներեցների կոնֆեդերացիայի» նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանը կարծիք է հայտնել «Առինջ մոլ»-ի առևտրականների խնդրի վերաբերյալ, որում խոսքը մասնավորապես տարվում էր նրան, որ կան շահերի բախում և խորհուրդ է տալիս, որպեսզի համագործակցեն «Նորֆոլկ քոնսալթինգ» ՍՊԸ-ի հետ:
Վերջինս իր ծախված կենսագրությամբ ակտիվություն էր ցուցաբերում տարիներ առաջ, երբ տարաձայնություններ ունեին տաքսիստներն ու Տրանսպորտի նախարարությունը, բայց այն ժամանակ, նրա գլխավորած կազմակերպությունը կոչվում էր «Ավտովարորդների պաշտպանության լիգա» անվանումը:
Ստացվում է, կախված թե դաշտում ինչ իրավիճակ է, Հովհաննիսյանի կազմակերպությունը ստանում է համահունչ անվանում և շտապում է պաշտպանել հանրության դեմ դուրս եկած պետական կառույցին: Այս համատեքստում Հովհաննիսյանի ի հայտ գալն այս օրերին բոլորովին զարմանալի չէ թեև փոքր ինչ ուշացած է...
Դեռ տաքսիստների բողոքի ցույցերից սկսած շատերն են հիշում ՛՛իհարկե ոչ լավով՛՛ Տիգրան Հովհաննիսյանին, ով ունի բացառիկ «տաղանդ» գրանտ կպցնելու ուղղությամբ, եթե ոչ գրանտ գոնե պաշտոնի խնդիր միշտ է փորձել լուծել իր համար:
Հիմա ում ջրաղացին է ջուր լցնում այս «քամելիոնը» դժվար չէ կռահել, խնդիրն այստեղ բոլորովին այլ է, արդյո՞ք այս անգամ կստացվի նրա մոտ խեղաթյուրել իրականությունն ու ամեն բան ներկայացնել իր պատվիրատու շահերից ելնելով, թե հերթական գործողության ժամանակ, հակառակ էֆեկտ կստացվի և մենք այլևս ականատես չենք լինի Հովհաննիսյանի նման հակահասարակական դեմքերի խղճուկ և սին մտքերին, որոնք զետեղվում են էլեկտրոնային մամուլում: Հուսանք երկրորդ տարբերակը. մանիպուլացիայի վարպետներին բացահայտելն ու նրանց դեմն առնելը, հասարակության շահերից է բխում, իսկ այս դեպքում կոնկրետ «Առինջ մոլ»-ի առևտրականների:
Հ.Գ. Սույն շառլատանին լավագույնս նկարագրել են հենց իր գործընկերները, նրան բնորոշելով հետևյալ կերպ. «հանուն փողի պատրաստ է ամեն տեսակի ստորության»: