Նախագահ Սարգսյանը համագործակցության շրջանակում Արցախում դիտել է ՊԲ զորավարժությունները
Արցախի Հանրապետություն աշխատանքային այցի երկրորդ օրը` դեկտեմբերի 2-ին, հայկական երկու հանրապետությունների զինված ուժերի փոխգործակցության շրջանակում Նախագահ Սերժ Սարգսյանն Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանի, ՀՀ և ԱՀ պաշտպանության նախարարների և զինված ուժերի բարձրաստիճան հրամկազմի ներկայացուցիչների հետ դիտել է Արցախի Հանրապետության հարավարևելյան հատվածում պաշտպանության բանակի համահավաք զորախմբի կողմից անցկացրած զորավարժությունները, խրախուսել ծառայության մեջ առավել աչքի ընկած զինծառայողներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հաղորդեցին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, նույն օրը Հանրապետության Նախագահը ներկա է գտնվել զորամասերից մեկում նորակառույց ճաշարանի, մեկ այլ զորամասի զորանոցի և զինծառայողների համար բազմաբնակարանանոց բնակելի շենքի բացման արարողություններին, բարեխիղճ և գերազանց ծառայության համար պարգևատրել զորամասի լավագույն սպաներին, պայմանագրային և ժամկետային զինծառայողներին:
«Ամուր պաշտպանության համար անհրաժեշտ է ջանքեռանդքրտնաջանաշխատանքորոնք ի վերջո բերում և յուրաքանչյուրիս հասցնում են բարձրպրոֆեսիոնալիզմիԺամանակակից զինված ուժերչի նշանակում միայնարդիական սպառազինությունայլ նաև նշանակում է ունակությունորը թույլէ տալիս այդ սպառազինությունը կիրառել ժամանակին և ամբողջհզորությամբՇնորհակալ եմ ձեզԱյսօրվա զորավարժություններնապացուցեցին ձեր ունակությունըՀավատացեքոր դուք դրանովպատասխանում եք բոլոր նրանցովքեր ցանկանում են մեր հայրենիքը մեզնից խլելովքեր փորձում են իրենց հզոր ցույց տալ և պոկել մեզնից մի բանԺողովուրդները կարողանում են իրենց հայրենիքը պաշտպանելեթե նրանց մեջ ձեր տեսակը գերակշռում էՄենք կարողանում ենք և պաշտպանելուենք մեր սահմանըմենք կարողանում ենք և պաշտպանելու ենք մեր հայրենիքըՈւզում եմ շնորհակալություն հայտնել ձեր ծնողներինձերուսուցիչներինբոլոր նրանցովքեր իրենց նպաստն են ունեցել ձեր կայացման գործում»,-ասել է Նախագահ Սարգսյանը՝ մաղթելով զինծառայողներին բարի ծառայություն և հպարտ կեցվածք: