Բժիշկը թաքուն ասում էր՝ թոքերը ջրի մեջ են. 4–ամյա Կարինեի մահվան մեջ հարազատները բժիշկներին են մեղադրում
Արմավիրի բժշկական կենտրոնում նախորդ օրը՝ հունիսի 16-ին մահացած ջրաշենցի 4-ամյա Կարինե Հովհաննիսյանի հարազատները երեխայի մահվան մեջ մեղադրում են հիվանդանոցի ինֆեկցիոն բաժանմունքի պետ Անահիտ Պետրոսյանին:
«Մեր երեխան ոչ մի անգամ լուրջ չի հիվանդացել: Գրիպ է եղել, տարել ենք հիվանդանոց, լավացել է: Ախր մենք մեր երեխային իր ոտքով ենք տարել հիվանդանոց, «Շտապօգնությամբ» չենք տարել, ո՞նց կարար մահանար»,-  NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց երեխայի տատիկը՝ Կարինե Հովհաննիսյանը:
Կարինե Հովհաննիսյանը պատմեց, որ դեպքի նախորդ օրը՝ հունիսի 15-ին, իրենց տանը ծննդյան արարողություն է եղել, որի ժամանակ երեխան հավի միս է կերել, այնուհետեւ պաղպաղակ, որից մի քանի ժամ անց սկսել է փսխել։
«2 կտոր բուդ էր կերել, դրանից հետո ավտոյով տեղ էր գնացել, արագ քշելու ժամանակ հետ էր տվել: Նման բան հաճախ էր լինում, որ արագ քշելուց սիրտը խառներ: Հետո ժամը 8-ի մոտ սկսեց նորից հետ տալ, ջուր էր ուզում ու ինչքան խմում, էդքան հետ էր տալիս: Գիշերը փորլուծություն ունեցավ։ Առավոտ վեր կացանք, էլի հետ էր տալիս»,- պատմեց տատիկը:
Կարինե Հովհաննիսյանը պատմեց, որ հաջորդ առավոտյան՝ մոտ ժամը 11-ին, երեխային տարել են հարեւան գյուղում գտնվող պոլիկլինիկա բուժզննման, որտեղի մանկաբույժը խորհուրդ է տվել երեխային տանել «Արմավիր ԲԿ»: Հիվանդանոցում Կարինեին տարել են ինֆեկցիոն բաժանմունք:
«Տարանք, աղիները լվացին, հետո Պետրոսյանն ասեց՝ ստամոքսն էլ լվանանք, նոր սիստեմա միացնենք: Ստամոքսն էլ լվացին, ինչքան ջուր լցրին, էնքան եկավ թափվեց: 2 հատ սիստեմա ընդունեց, անջատեցին, ասեց՝ տատի, փորս ցավում ա, 3-րդ սիստեման, որ պիտի միացնեին, մի քիչ դադարից հետո միացրին: Հենց միացրին, երեխեն ձգվեց, ցնցվեց, բժշուհուն կանչեցինք, հարցրեց՝ հետ տվե՞լ ա, ասեցի` հա, մի կաթ: Ասեց՝ դե որ տենց ա, եկեք ստամոքսը էլի լվանանք: Առաջին անգամ, որ լվանում էին, ինչքան ջուր լցրին, էդքան եկավ թափվեց, 2-րդ անգամ էրեխեն պառկած էր, շլանգը զոռով մտցրին բերանը, ջուրը լցրին, բայց ոչ մի բան հետ չեկավ: Ասում եմ՝ բժշկուհի, չեկավ, ասում ա՝  հեսա հետ կգա»,- ասաց տատիկը: