Գագիկ Ծառուկյանի պայքարին միանալու և ժողովրդի կողքին կանգնելու պատրաստակամություը նոր շունչ և ոգևորություն է մտցրել շարժման շարքերում
SOCIETYԳագիկ Ծառուկյանի պայքարին միանալու և ժողովրդի կողքին կանգնելու պատրաստակամություը նոր շունչ և ոգևորություն է մտցրել շարժման շարքերում: Այն որ նման ինքնաբուխ բողոքը տալու էր որոշակի պտուղներ, դա հաստատ է, սակայն այդ ճանապարհին և դրանից հետո բազմաթիվ ներքաղաքական հարցեր կան, որոնք լուծելու համար հարկավոր է քաղաքական փորձառություն և կամք: Այս տեսանկյունից Ծառուկյանի միանալը ոչ միայն
ժողովրդի անվտանգության տեսանկյունից էր անհրաժեշտ, այլև հետագա քաղաքական դաշտն արժանագույն կերպով հավասարակշռելու և վերադասավորումներ իրականացնելու համար, առավելևս երբ վերջնական արդյունքի հասնելու համար Ծառուկյանի ներգրավածության ֆակտորը միայն դրական ազդեցություն կարող է թողնել բոլոր առումներով:
Կեցցե հայ ժողովւրդը, կեցցե քաղաքացիական հասարակությունը: