Դասադուլ. ԵՊՀ ուսանողները բողոքի ակցիայի են դուրս եկել. Պահանջում են ռեկտորի հրաժարականը (ուղիղ)
«ԵՊՀ Ռեստարտ» նախաձեռնությունը բողոքի ակցիա է նախաձեռնել Երեւանի պետական համալսարանում: Նախաձեռնությունը կոչ է արել ուսանողներին, դասախոսներին եւ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին դասադուլ եւ գործադուլ սկսել Երեւանի պետհամալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի հրաժարականի, ԵՊՀ-ում ֆինանսական աուդիտի անցկացման, Ուսանողական խորհրդի գործունեության կասեցման պահանջով։
Այս առնչությամբ, «Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Պետրոսյանը Facebook-ի իր էջում հրապարակել է «ԵՊՀ Ռեստարտ»-ի հայտարարությունը, որտեղ ասվում է.
«Հաշվի առնելով Մայր բուհի բազմաթիվ խնդիրները՝ կրթության ցածր որակ, կենցաղային ոչ արժանապատիվ պայմաններ, ֆինանսների անարդյունավետ օգտագործում, ակադեմիական միջավայրի բացակայություն, դասախոսների եւ ուսանողների հետապնդումները քաղաքական հայացքների համար, բուհիի եւ նրա մի շարք կառույցների կուսակցականացվածությունը,
Հաշվի առնելով բազմաթիվ ուսանողների եւ դասախոսների բողոքները,
Հաշվի առնելով համալսարանում ուսանողների եւ դասախոսների շահերը պաշտպանող երկու կառույցների՝ ՈՒԽ-ների եւ արհմիության գործունեության ցածր արդյունավետությունը՝
ԵՊՀ Ռեստարտ նախաձեռնությունը կոչ է անում երեքշաբթի օրը՝ ժամը 11:00-ին, ուսանողներին, դասախոսներին եւ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին սկսել դասադուլ եւ գործադուլ հետեւյալ պահաջներով: