ԱԱԾ-ն հասավ համահայկական հիմնադրամին. նոր ձերբակալություն կլինի
ԱԱԾ բացահայտումների ալիքը հասավ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանին։ Մեր տեղեկություններով՝ մոտ օրերս նրան կձերբակալեն յուրացման կասկածանքով։
Արա Վարդանյանը 2009 թվականից «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրենն է, իսկ հիմնադրամում իր աշխատանքը սկսել է 2004 թվականից` առաջին երկու տարիները որպես հիմնադրամի արտաքին հարաբերություների բաժնի ղեկավար, այնուհետեւ` որպես փոխտնօրեն։ Սա այն հիմնադրամն է, որը համայն հայության դրամական նվիրատվությունների, ամենամյա հեռուստամարաթոնների միջոցով հավաքված գումարներով բարեգործական ծրագրեր է իրականացնում։ Ի դեպ, հիմնադրամի բարձրագույն ղեկավար մարմնի՝ Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահն ի պաշտոնե ՀՀ նախագահն է։
Մենք տարիներ շարունակ անդրադառնում էինք հիմնադրամի գործունեությանը, արձանագրում, որ այն անվերահսկելի է դարձել, աշխատանքը՝ ոչ թափանցիկ։ Իսկ մեր հարցերին էլ հիմնադրամից հաճախ հրաժարվում էին պատասխանել, թե իրենց մասին բացասական նյութեր ենք գրում։
Մանրամասները՝ ԱՅՍՏԵՂ: