Երևանում և 5 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հուլիսի 27-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Ռուբինյանց փ. 27/13, 27/4, 27/4ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Քանաքեռ 6փ. 1-34; 17փ. 1-108 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ծարավ Աղբյուրի փ. 49-120/2 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 249 մանկապարտեզը, Հասրաթյան փ. 34/2, 40/5, 80/45 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարկավագի 3-րդ նրբ. 1-32 սեփական տները, Ուլնեցի 1-ին փակ. 1, 1Բ, 2, 2ա, 3-6; 2-րդ փակ. 1, 1Ա, 2, 2Ա-6; 3-րդ փակ. 5 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ուլնեցի 3-րդ փակ. 1, 2, 2/1, 2/2, 4, 6 շենքերը և 3-րդ փակ. 2/2-4/2 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Պարույր Սևակի փ. 2 շենքը, թիվ 127 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գրիբոեդովի փ. 15ա շենքը, Մամիկոնյանց փ. 35, 37, 39 շենքերը, Վրացական փ. 21 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Եր.Քոչարի փ. 8/1 հասցեի «Ոսկու աշխարհ» շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Այգեստան 11փ. 34-101 սեփական տները, Հերացու փ. 2, 2 ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-16։30 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 2, 4, 10, 10/1, 27, 29/4, 70/1, 70/2 շենքերը, Թոթովենցի փ. 1, 3, 11, 11/1 շենքերը, Գայի պող. 3, 5, 9, 11, 13, 36, 38/1 շենքերը, Շոպրոնի փ. 2, 10, 12 շենքերը, Լյուքսեմբուրգի փ. 1, 3, 4, 5, 7, 9, 11, 13, 15 շենքերը, Լյուքսեմբուրգի 1-ին նրբ. 3, 4, 6; 2-րդ նրբ. 3, 5, 6 շենքերը, Շոպրոնի 4-րդ նրբ. 4, 6 շենքերը, Գյուրջյան փ. 62 շենքը, թիվ 114 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Սասունցի Դավթի փ. 13 շենքը և 25-43 սեփական տները, Մուրացանի փ. 4-36 սեփական տները:
11։00-17։00 Հ.Էմինի փ. 5, 6, 7, 16 շենքերը և 1ա, 7, 9ա, 13ա, 15/1, 15/2, 15ա, 15ե, 15/7, 15/10, 15/11, 15/12 սեփական տները, Հ.Հակոբյան փ. 12/7 սեփական տունը, Քեռու փ. 91, 93, 95, 97, 99, 99/3 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սվաճյան փ. 32 շենքը, Անդրանիկի փ. 48 շենքը, Շևչենկո փ. 1, 4, 7 շենքերը, Չեխովի փ. 1, 6, 8, 8/1, 10, 10Ա, 14, 16 շենքերը, Մանթաշյան փ. 42, 50 շենքերը, Մայիսի 9փ. 49, 51 շենքերը, Արագածի փ. 26 շենքը, Նիզամի փ. 24, 26, 28 շենքերը, Եղբայրության փ. 4, 6, 8 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Լենինգրադյան փ. 31 շենքը,