Տատի դին հայտնաբերվել է լոգարանում. թունավորում Շիրակի մարզում
Գազի արտահոսքի հետեւանքով Շիրակի մարզի Բենիամին գյուղում մի ամբողջ ընտանիք է հայտնվել հիվանդանոցում: Այս մասին տեղեկացնում է Tsayg.am-ը։  Տան ամենատարեցը՝ տատը մահացել է: Նրա դին հայտնաբերվել է լոգարանում: Մահացածը 1938թ. ծնված Վարսիկ Շիրինյանն է:
Ընտանիքի հայրը՝ 1972 թվականին ծնված Ցոլակ Շիրինյանն ու անչափահաս երեխաները՝ ծնված 2009 եւ 2010 թվականներին, եղել են հյուրասենյակում: Հենց այդ հատվածում էլ տեղադրված է եղել գազի վառարանը: Ըստ նախանական տեղեկությունների, արտահոսքը հենց այդ վառարանից է եղել: Թերայրումն է դարձել ընտանիքի թունավորման պատճառ:
Երեխաները տեղափոխվել են Գյումրու «Մոր եւ մանկան» ավստրիական հիվանդանոց, նրանց վիճակը գնահատվել է բավարար, ցուցաբերվել է համապատասխան բուժօգնություն:
Երեխաների հայրը տեղափոխվել է «Գյումրի» ԲԿ: Նրա վիճակը գնահատվել է ծանր: Սակայն ժամը 11.00-ի դրությամբ Բենիամինի բնակիչն իր կամքով տուն է վերադարձել: