Չինական մթերքների ցանկ, որ ԿԱՏԵԳՈՐԻԿ չի կարելի գնել և օգտագործել. դուք անգամ գաղափար չունեք, թե իրականում դրանք ինչից են պատրաստվում
Չինաստանը մեծ դեր է խաղում  համաշխարհային ապրանքաշրջանառության մեջ,  այս երկիրը վաճառում է և գնում է  միլիարդավոր ապրանքներ, առաջարկում է  միլիոնավոր ծառայություններ: Մեր վաճառասրահներում կարելի է հանդիպել չինական ծագման բազմաթիվ ապրանքների, որոնք աչքի չեն ընկնում որակով: Բիզնեսը մնում է բիզնես, ցանկանում են, որքան հնարավոր է շատ շահույթ ստանալ և ինչը կարող է ավելի մեծ շահույթ ապահովել, եթե ոչ  էժան գնով ձեռք բերված և թանկ գնով վաճառվող ապրանքը: Այնուամենայնիվ,  հասարակությունը պետք է տեղյակ լինի, որ չինական ծագում ունեցող որոշ մթերքներ չափազանց վտանգավոր են: Ստորև ներկայացվում է այդ մթերքների ցանկը:
Սխտոր
Չինական սխտորը հագեցած է պեստիցիդներով  ծանր մետաղներով և առողջության համար վտանգավոր նյութերով: Այն  մշակում են նաև քլորով, գեղեցիկ տեսք հաղորդելու համար:
Սև պղպեղ
Չինական ծագման սև պղպեղն իրենից ներկայացնում է  ներկված օսլա  և կավիճ և պարունակում է որոշ հավելումներ:
Պեկինյան կաղամբ
Ոչ բարեխիղճ ֆերմերները  կաղամբը  մշակում են ֆորմալդեհիդով, որպեսզի տեղափոխման ժամանակ  մթերքը չկորցնի իր տեսքը: Այդպիսի մթերքի օգտագործումը կարող է լուրջ խնդիրներ առաջացնել առողջության հետ:
Կանաչ ոլոռ
Չինակած ծագման կանաչ ոլոռը  արհեստական ծագում ունի, այն պատրաստում են սոյայից, կանաչ ներկանյութից և  մետաբիսուլֆատ նատրիումից, որը շատ վնասակար  կոնսերվանտ է, որը հանգեցնում է քաղցկեղի առաջացմանը:
Բրինձ
Չինական ծագման բրինձը  կազմված է կարտոֆիլի օսլայից և պլաստիկից: Այդպիսի բրինձ  օգտագործելը նույնն է ինչ ցելոֆան ուտելը: