Քաղցկեղը վերջնագիր չէ. անչափ կարևոր խորհուրդներ ականավոր օնկոլոգից
Ցավոք սրտի  ժամանակակից աշխարհում  օնկոլոգիական հիվանդությունները  շատ ագրեսիվ են դարձել: Եվ այդ  խնդրից ապահովագրված չէ ոչ ոք:
Ականավոր  բժիշկ Մարկ Հայմանը  համոզված է, որ օնկոլոգիական հիվանությունները սխալ կենսակերպի  հետևանք են:  Բոլորին է հայտնի, որ  օրգանիզմի աշխատանքը պետք է  այնպես  կարգավորել, որպեսզի իմունային համակարգը ինքը  հայտնաբերի և պայքարի քաղցկեղի բջիջների դեմ: Նրանց ում մոտ   հայտնաբերել են քաղցկեղ բժիշկը տալիս է հետևյալ խորհուրդները:
Հրաժարվել շաքարից:
Այս մթերքը  սնում է քաղցկեղի բջիջները և նպաստում է դրանց աճին: Պետք է  հետևել այնպիսի սննակարգի,  որը  օգնում է նորմայի սահմաններում պահել ինսուլինի մակարդակը:
Դադարել ուտել  ոչ համապատասխան մթերքներ
Պետք չէ վտանգել առողջությունը և ուտել կամ խմել այն, ինչը  լավ չի յուրացվում ձեր օրգանիզմի կողմից, նույնիսկ եթե դրանք օգտակար մթերքներ են:
Պետք է հոգ տանել օրգանիզմում բորբոքային պրոցեսների  դեմ:
Եթե օրգանիզմում տեղի են ունենում բորբոքային գործընթացներ,  դրանք վերածվում են քրոնիկական հիվանդությունների և կարող են  օնկոլոգիական հիվանդությունների զարգացման պատճառ դառնալ:
Հոգ տանել աղիների աշխատանքի մասին
Խոսքը ոչ միայն  հաստ աղիքի քաղցկեղի  զարգացման մասին է, այլ  հիմնականում  միկրոֆլորայի  առողջության մասին: Ներկայումս շատ  գիտնականներ առաջ են քաշել մի վարկած, ըստ որի  քաղցկեղի առաջացման պատճառը  կարող է լինել  աղիներում  բակտերիաների դիսբալանսը:
Խուսափել տոքսիկ նյութերից:
Ներկայիս պայմաններում  դժվար է խուսափել  տոքսիններից, սակայն որքան հնարավոր է պետք է  նվազեցնել դրանց ընդունումը:  Առաջին հերթին պետք է ուտել  սեզոնային մրգեր և բանջարեղեններ, չսնվել կիսաֆաբրիկատներով,  և ավելի շատ գտնվել բնության գրկում: