Տղան 12 տարի կոմայի մեջ էր, սակայն նրա մայրը օր ու գիշեր խնամում էր նրան․ Վերջապես մի օր տղան արթնացավ․․․
Չինաստանում տղամարդը կոմայի մեջ է եղել 12 տարի։ Այդ ամբողջ ընթացքում տարեց մայրը նրան հետևել և խնամել է։
Վան Շուբաոն ավտովթարի էր ենթարկվել 2006 թվականին։ 36-ամյա տղամարդը ամբողջովին պարալիզված էր և գտնվում էր կոմայի մեջ։ 63 տարեկան Վեյ Մինին՝ նրա մայրը, իր ամբողջ կյանքը տրամադրել է որդուն բուժելու համար։
Կինը հիվանդի մահճակալից անգամ մի քայլ այն կողմ չի գնացել ողջ ընթացքում։ Նա հոգ է տարել որդուն և ցերեկները, և գիշերները։
Երբ կնոջ մոտի գումարն ավարտվել էր, նա 120 հազար յուան պարտք էր վերցրել  (մոտավորապես $17000)։ Մի պահ կինը ընդհանրապես գումար չուներ և մոտի եղած ամբողջ գումարը ծախսում էր որդու բուժման համար։ Նա անգամ մեկ ամիս սոված է մնացել։
«Իմ բերանը և լեզուն չորացել էին։ Ես միայն ջուր էի խմում», — պատմում է չինուհին։
Այդ շաբաթների ընթացքում նա նիհարել է 20 կիլոգրամ և հիմա կշռում է ընդամենը 30 կիլոգրամ։
Վեյի համար օրը սկում էր առավոտյան 5-ից։ Նա լողացնում էր որդուն և կերակրում։
… անում էր մերսում և կատարում բժշկի բոլոր հրահանգները։ Սակայն այդ ողջ ընթացքում կինը նույնիսկ մեկ օր չի բողոքել իր բախտից։
Վերջերս իսկական հրաշք տեղի ունեցավ։ Վանը առաջին անգամ բացեց աչքերը և ժպտաց։ Կինը շատ էր ուրախացել, որ վերջապես տղան դուրս է եկել կոմայից։  Նա ամեն ինչ հիշում է, չնայած որ չի կարողանում շարժվել և խոսել։
«Ես հուսով եմ, որ նա մի օր ամբողջովին կառողջանա։ Ես երազում եմ այն մասին, որ նա մի օր նորից ինձ ասի «մայրիկ» , — ասում է Վեյը։
Այս կնոջ արարքը իսկապես հարգանքի է արժանի։ Տարածեք այս նյութը, որպեսզի ինչքան հնարավոր է շատ մարդ ծանոթանա այս հուզիչ պատմությանը։