Բթամատի կոճից ազատվելու համար մի շտապեք դիմել վիրահատության. կա մի շատ լավ ժողովրդական միջոց, ձեզ պետք կգա...
Բթամատի կոճը  շատ կանանց է ստիպում տառապել:
Առաջացող կոճի ուղեկիցներն են  ցավը քայլելիս,  կոշիկ կրելիս անհարմարավետությունը,  ոտքի  տգեղ տեսքը, մատների դեֆորմացիան:  Կոճի առաջացման պատճառները  տարբեր են, այն կարող է առաջանալ  նեղ կոշիկ կրելու հետևանքով, սխալ սնվելու հետևանքով, դրա առաջացմանը նպաստում է նաև հարթաթաթությունը, ռևմատիզմը,  նաև ժառանգականությունը: Դրանից ազատվելու համար գոյություն ունեն ոսկրակոշտուկի ֆիքսատորներ, որոնք պետք է կրել տևական ժամանակ,   իսկ խորացած դեպքերում նշանակում են վիրահատություն:
Ժողովրդական բժշկությունն առաջարկում է բուժման այլ տարբերակներ;
Երկու ամսվա ընթացքում  կարելի է ազատվել բթամատի կոճից  այս թուրմի օգնությամբ:  5 մեծ դափնու տերևի վրա լցնել 100 մլ օղի և թողնել 1 շաբաթ: Ժամանակ առ ժամանակ պետք է թափահարել:  Ոտքերը  պահել տաք ջրում, որի մեջ պետք է լուծել  սոդա, 1 ճաշի գալ սոդա 3 լ ջրի համար: Այնուհետև  կոճի վրա դնել  այդ թուրմով թրջված թանզիֆ և գուլպա հագնել:
Կոճից օգնում է ազատվել նաև  հետևյալ միջոցը:  5 հաբ ասպիրինը մանրացնել և վրան լցնել 10 մլ յոդ:  Ստացված խառնուրդը քսել  կոճի հատվածում:
Ցավը և բորբոքումը օգնում է հանել յոդով ցանցը: 30 օր շարունակ  ոտքերը  պահել տաք ջրում, այնուհետև կոճի հատվածում յոդով ցանց նկարել:
Ժողովրդական բժշկությունն առաջարկում է  կոճից ազատվելու համար  նաև  հետևյալ միջոցը: Վերցնել  կիտրոնի հյութի և յոդի 1:1 հարաբերությամբ  խառնուրդ: 30 օր խառնուրդը քսել  կոճի հատվածում: