Գիտնականներն ապացուցել են, որ այս սերմերը կարող են նվազեցնել արյան մեջ շաքարի քանակը, ազատել հիպերտոնիայից, մաքրել լյարդը, երիկամները և այլն
Ընդամենը 2 բաղադրիչ, որոնք կօգնեն վերացնել հիպերտոնիան, դիաբետը, գաստրիտը և անգամ՝ խոցը։
Վաղուց հայտնի է, որ բնությունն ունի ցանկացած հարցի պատասխանը։ Կարևորը՝ իմանալ օգտակար միջոցները և դրանց հակացուցումները։
Այսօր մենք կպատմենք ձեզ զարմանահրաշ սերմերի մասին, որոնց մասին արդեն վաղուց սկսել են մոռանալ։
Անգամ բժիշկներն էին զարմացած, որ այս սերմերն ունակ են այդքան արդյունավետ կերպով բուժել շատ հիվանդություններ։ Բացի այդ՝ դրանք հասանելի են բոլորին և չունեն բացասական հետևանքներ։
Գիտնականներն ապացուցել են, որ աշխարհի ամենաօգտակար սերմերից մեկը համարվում է փալարիկը (канареечник)։ Այն արժևորվում է շնորհիվ ֆերմենտների և սպիտակուցների արտադրման։
Ձեզ ուղղակի հարկավոր է խմել օրվա մեջ ընդամենը 1 բաժակ այս սերմերից պատրաստված կաթ, քանի որ դրա բաղադրությունում, ըստ մասնագետների, սպիտակուցներն ավելի շատ են, քան մսի մեջ։
Գիտնականներն ապացուցել են, որ այս սերմերի ամենակարևոր օգտակար հատկությունն այն է, որ այն դրական ազդեցություն է ունենում այնպիսի օրգանների վրա, ինչպիսիք են երիկամները, լյարդը և ենթաստամոքսային գեղձը։
Ի դեպ՝ այս սերմերն անցկացնում են ծնկների ցավը և ամրացնում իմունիտետը։
Այս սերմերն արդյունավետ պայքարում են դիաբետի դեմ, դրանք նաև կարող են օգնել մաքրել լյարդը և երիկամները, ինչպես նաև բացառել ձեր օրգանիզմում ավելորդ հեղուկի կուտակումը։
• 6 ճաշի գդալ փալարիկի սերմեր,
• ջուր։
Դրեք ամանի մեջ 6 ճաշի գդալ փալարիկի սերմեր, վրան ջուր լցրեք և թողեք այդպես ողջ գիշեր։
Հաջորդ օրը թափեք ջուրը և մանրացրեք սերմերը բլենդերի օգնությամբ։ Այժմ եռացրեք մեկ լիտր ջուր, և երբ այն կսառչի, ավելացրեք սերմերը, խառնեք և թրմեք։
Խմեք ամեն օր 1 բաժակ այս կաթից դատարկ ստամոքսին։