Այս 85-ամյա կինը փոխեց իր մարմինը, և ահա, թե ինչը նրան օգնեց... նա կարող է օրինակ ծառայել բոլոր երիտասարդներին
85 տարեկան  Աննա Պեսկեն  սովորական կենսաթոշակառու է, նա ապրում է Նյու-Յորքում:  Նրա զավակները և  թոռնիկները շատ են սիրում տատիկին: Նա հաճախ է գանգատվում  մեջքի  քրոնիկական ցավերից, և բոլորը դա օրինաչափ էին համարում մեկնաբանելով, որ այդ տարիքում մեջքի ցավերը բնական են : Նա հույս չուներ, որ երբևէ  կազատվի այդ ցավերից, քանի դեռ այցելության չէր գնացել դստերը:
Աստիճանները բարձրանալիս նա այնպիսի ցավ էր զգում, որ հազիվ էր կարողանում ոտքի վրա մնալ:  Այդ ամբողջ ընթացքում, որ նա  հյուրընկալվել էր դստերը,  ստիպված էր օգտվել  հաշմանդամի սայլակից:  Սակայն նրան այլևս դուր չէր գալիս իր անօգնական վիճակը  և խիզախ կինը  որոշեց  լուծում տալ այդ խնդրին:
Բախտի բերմամբ նրանց հյուր եկավ  դստեր ընկերուհին, ով նույնպես տառապում էր մեջքի ցավերից և զբաղվում էր յոգայով:  Ռեյչելը, այդպես էին կոչում   այդ աղջկան, սկսեց այցելության գալ կնոջը   և նրան  ցույց էր տալիս տարբեր վարժություններ՝ մեջքի մկանները ամրացնելու  և լավացնելու համար:
Մեկ ամիս անց Աննան նկատեց արդյունքը: Նա մարզումները շարունակեց և երկու տարի անց   հիանալի արդյունք ունեցավ: Նա կարողացավ ուղղել մեջքը  և մոռացավ մեջքի ցավերի մասին:  Նա որոշեց իր ուրախությամբ կիսվել ողջ աշխարհի հետ,  Համացանցում տեղադրեց իր նկարը և  պատմեց  իր պատմությունն ու մարզիչի մասին: Դրանից հետո Ռեյչելը մեծ հաջողություն ունեցավ և շատերը ցանկություն հայտնեցին մարզվել  նրա մոտ:
Աննա Պեսկեն ապացուցեց, որ  երբեք ուշ չէ  հոգ տանել սեփական մարմնի մասին, կարևորը  պետք է ունենալ ցանկություն ու ձգտում: