Անխնամ և թափթփված կնոջը մատնում է հենց այս հատկանիշը...
Խնամված լինել ամենևին չի նշանակում  նոր դուրս եկած լինել գեղեցկության սրահից: Խնամված լինել  ամենևին չի նշանակում  մանիկյուրի, մերսումների, վարսերի հարդարման վրա ծախսված մեծ գումարներ:
Շատ կանայք  կարծում են, որ խնամված և գեղեցիկ լինելը բավականին թանկ հաճույք է  և վստահաբար ասում են, որ  դրա համար իրենց գումարը չի բավականացնում:
Սակայն այլ բան է՝ միջոցներ չունենալ գեղեցկության սրահների ծառայություններից օգտվելու համար, մեկ այլ բան է  թափթփված լինելը:
Խնամված կարող է լինել ցանկացած կին:
Մազեր
Առաջին նշանը, որ մատնում է  անխնամ կնոջը նրա մազերն են: Փունջ արած  յուղոտ մազերը, թեփոտ մազերը, անմիջապես աչքի են զարնում: Դա շատ տգեղ է ու տհաճության զգացողություն է առաջացնում: Պետք է միշտ մաքուր պահել գլուխը; Գեղեցիկ չեն նայվում նաև չներկված մազերը: Այսօր վաճառասրահներում կարելի է գտնել մատչելի մազի ներկեր, որոնք  թույլ կտան միշտ թարմ տեսք ունենալ:
Մանիկյուր
Կնոջ ձեռքերը միշտ պետք է կարգին վիճակում լինեն: Պարտադիր չէ, որ եղունգները պատված լինեն լաքով:   Պարտադիր է, որ եղունգների տակ միշտ մաքուր լինի, եղունգները լինեն հավասարաչափ կտրված: Գեղեցիկ կտրված, խարտած եղունգները  կոկիկ տեսք են հաղորդում ձեռքերին: Ձեռքերի մաշկին պետք է միշտ փափկեցնող և հարթեցնող  կրեմ քսել: Ձեռքրի ճաքճքված և չորացած մաշկը նույնպես գեղեցիկ չի նայվում:
Ոտքեր
Երբեմն ուշադրությունը կենտրոնացվում է մազերի, դեմքի, ձեռքերի վրա  և ոտքերի խնամքն անտեսվում է: Սակայն դա նույնպես սխալ է: Ոտքերը կարելի է խնամել տնային պայմաններում և դրա համար մեծ գումար չի պահանջվում:  Կիսամաքրված լաքը,  եղունգների տակ կուտակված կեղտը պարզապես անթույլատրելի է: Առաջին հերթին պետք է ոտքերը միշտ մաքուր պահել,  պեդիկյուր կարելի է անել նաև տանը, առանց ավելորդ ծախսերի: Պահանջվում է ընդամենը  ոտքերը միշտ մաքուր պահել,   եղունգները լինեն կտրված, խնամված  կրունկները մշակված:
Խնամված լինել նշանակում է առաջին հերթին լինել մաքուր և կոկիկ: