Գերեզմաններում լուսանկարվել ՉԻ ԿԱՐԵԼԻ. դա բերում է միայն դժբախտություն և անհաջողություններ, ահա թե ինչու
Ասում են, որ չի կարելի լուսանկարվել գերեզմաններում։ Ահա թե ինչու։ Լուսանկարի մեջ կարող է դուրս գալ նաև հոգին և գալ տուն։
Դրանից հետո կարող են ձեր տանը սկսվել տարբեր պարանորմալ երևույթներ։Մարդիկ հաճախ են ցանկանում ունենալ իրենց հարազատների գերեզմաններից նկարներ։
Լուսանկարել պետք է միայն օրվա ընթացքում ոչ թե գիշերը, քանի որ ցերեկը մահացածները քնած են լինում , իսկ նկարները ավելի լավ է պահել առանձին կամ հատուկ ալբոմի մեջ կամ փակ տոպրակի մեջ։ Գերեզմանները շատ տարիրինակ էներգետիկա ունեն քանի որ այստեղ հանգչում են հազարավոր մարդիկ։ Գերեզման եկող մարդիկ չեն կարող լավ տրամադրություն ունենալ, նրանք հիշում են իրենց հանգուցյալ հարազատներին և տխրում են։
Կա մի լեգենդ, որը բացատրում է թե ինչու չի կարելի լուսանկարվել գերեզմաններում։ Մի տղա իր ընկերուհու հետ գնում է գերեզմաններ և նրան լուսանկարում այնտեղ, նրանց մոտենում է մի տարեց պապիկ և ասում, որ նկարում կարող է հանգուցյալի հոգի դուրս գալ ոևը կարող է գալ տուն և վնասել իրենց։ Ինչ որ բան շեղեց նրանց ուշադրությունը իսկ երբ նրանք շրջվեցին որ պատասխանեն պապիկին նա անհետացավ։ Նրանք չլսեցին նրան և մի քանի լուսանկար արեցին, հայտնի է որ հետագայում նա բաժանվեց ընկերուհուց և նրան սկսեցին հետևել տարբեր դժբախտություններ։ Պատահականություն էր սա թե ոչ թողնում ենք ձեր երևակայությանը։