Իմացեք, թե ինչպես է հնարավոր փրկվել խորտակվող մեքենայից. կարդացեք սա, միգուցե մի օր սա կփրկի ձեր կյանքը
Երբ խոսքը գնում է այն մասին, որ մեքենան թռչում է ջրի մեջ, արձակեք անվտանգության գոտին: Այս հնարքը կփրկի թանկարժեք վայրկյաններ:
1.Դռան միջոցով հնարավոր է դուրս գալ մեքենային, քանի դեռ ջուրը չի հասել նստատեղի մակարդակին: Եթե ​​դա արդեն տեղի է ունեցել, ամենայն հավանականությամբ, դուռը բացել չի ստացվի:
2.Եթե ​​դուռը չի բացվում, ապա ձեզ հարկավոր է դուրս գալ պատուհանից: Ոչ մի դեպքում ժամանակ մի կորցրեք առջևի ապակին կոտրելու համար: Անվտանգության նկատառումներից ելնելով մեքենաների առջևի ապակիները պատրաստում են այնպիսի մատերալից, որ կենտրոնից հնարավոր չլինին կոտրել:
3.Հնարավոր է կոտրել կողքի պատուհանները, բայց դա չպետք է անեք բռունցքով կամ ոտքով: Օգտագործեք սուր առարկա: Խփեք պատուհանի կենտրոնուին: Երբ ջրի հոսքը ներս գա, խորը շունչ քաշեք և դուրս եկեք մեքենայից: 4,Եթե ​​պատուհանը չկարողացաք կոտրվել, պետք չէ հուսախաբ լինել, փախուստի հույս կա: Փորձեք բացել դուռը, սպասելով, որ ջուրը լիովին լցվի մեքենայի մեջ: Փորձագետները նշում են, որ դուռը ավելի հեշտ է բացել, երբ արտաքին և ներքին ճնշումը նույնն է: Դուրս գալով մեքենայից, լողացեք վերև: Հիշեք, որ միայն ինքնակառավարումը և գործողությունների հստակությունը կօգնի վտանգավոր իրավիճակից դուրս գալ :
Որքան խուճապը շատ լինի, այնքան քիչ հավանական կլինի մնալ կենդանի: