Մեքենան վաճառել է, իսկ դրամական միջոցներն ավելացել են
ՀՀ դատական դեպարտամենտի ղեկավարի առաջին տեղակալ Նարեկ Գաբրիելյանը Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին է ներկայացրել 2018թ. տարեկան հայտարարագիրը:
Ներկայացված փաստաթղթից տեղեկանում ենք, որ հարկային տարվա սկզբում առկա «FORD FIESTA 1.4» մակնիշի ավտոմեքենան հարկային տարվա վերջում առկա չի եղել: Այն վաճառվել է 3000 ԱՄՆ դոլարով: Հայտարարատու պաշտոնատար անձի հարկային տարում հանձնած կամ վերադարձած փոխառությունները ենթաբաժնից էլ տեղեկանում ենք, որ փոխառության գումարը հարկային տարվա վերջում կազմել է 19 747 150 ՀՀ դրամ:
Նարեկ Գաբրիելյանի դրամական միջոցը 2018թ. հարկային տարվա սկզբում կազմել է 4 700 000 ՀՀ դրամ: Հարկային տարվա վերջում դրամական միջոցներն ավելացել են: Վերոնշյալ 4 700 000 ՀՀ դրամը հարկային տարվա վերջում ավելացել է՝ կազմելով 5 650 000 ՀՀ դրամ: 2018թ. հարկային տարվա վերջում առկա է եղել նաև 2000 ԱՄՆ դոլար: Ն. Գաբրիել յանի եկամուտների հանրագումարը կազմել է 7 758 635 ՀՀ դրամ:
Նշված հանրագումարից 5 444 660 ՀՀ դրամը, 466 200 ՀՀ դրամը, 210 000 ՀՀ դրամը և 163 671 ՀՀ դրամը գոյացել են աշխատավարձերից:
Նշված հանրագումարից 1 474 104 ՀՀ դրամն այլ եկամուտ է: