Երևանում և 5 մարզերում այսօր տեղի կունենան էլեկտրաէներգիայի անջատումներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 10-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Արշակունյաց պող. 6, 8 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Աղայան փ. 7, 9 շենքերը, Աբովյան փ. 25 շենքը, Տերյան փ. 62 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-13:00 Խաղաղ Դոնի փ. 1, 1/1, 1/2 շենքերը,
11:00-15:00 Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Բաղյան փ. 11 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Ավան՝ 4, 5 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Ա․ Հովհաննիսյան փ. 12 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 6-րդ զանգ.՝ Բադալ Մուրադյան փ․ 10 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան-Առինջ՝ Աշխաբադի փ. 5 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Նարեկացի թաղ․ 38 շենքը, նախկին “Նոր Ավան” կինոթատրոնի շենքը, “Ֆիտնես” ակումբը, Ավանի մշակույթի տունը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
11:00-17:00 Հ.Էմին փ. 82 շենքը, Ա.Տիգրանյան և Վարշավյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ռուբինյանց փ. 26 շենքը, Նորագավիթ 13, 14 փողոցների սեփական տները, Նորագավիթի նոր ուղի կոլտնտեսությունը, Սողոմոն Տարոնցի նրբ․ 12 շենքը, Կողբի 2փ. 33-67 սեփական տները, Բագրատունյաց, Իսակովի պողոտաների ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գորգագործների փ․ 21, 26 շենքերը, Գորգագործների և Օդեսայի փողոցների սեփական տները, Ներքին Շենգավիթ 6 փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ֆուչիկի 1-ին նրբ. 13 շենքը, Հալաբյան փ. 47 շենքը, Դավթաշեն 1-ին թաղ. 32 շենքը, Դավթաշեն 3-րդ թաղ. 23, 26, 30, 31, 30, 36 շենքերը, Դավթաշեն 4-րդ թաղ. 50 շենքը, Օհանովի փ. 50 շենքը, Իսակովի պող. 36/3, 36/4, 36/2, 36/1, 36, 34, 32, 30, 26, 23 շենքերը, Բաբաջանյան փ. 28 շենքը, Բաբաջանյան 153/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-16:00 Նոյակերտ և Լանջառ գյուղերը մասնակի,
10։30–16։00 Սևան քաղաքի Չարենցի փ. 33–162 սեփական տները, Շիրազի փ. 10–57 սեփական տները, Լճափնյա փ. 21–39 սեփական տները, Նաիրի 1-ին նրբ. 1-17 սեփական տները, Ազնավուրի փ. 1-5 սեփական տները, Արա Գեղեցիկի, Սպանդարյան, Իսահակյան, Շահումյան, Կարմիր բանակի փողոցների սեփական տները, թիվ 4 դպրոցը, «Համլետ Ասատրյան», «Համլետ Սանեյան», «Մեծեփասար», «Գոլդ Մաստեր», «Տելեմակ գազ», «ԳՈՒՄՍ» փորձարարական բազա ԱՁ-ները, Կոմունալի պոմպակայանը պոմպակայանը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գագարին, Գեղամավան, Ծաղկունք, Դդմաշեն և Զովաբեր համայնքները, «Սեդամի», «Տելեմակ» գազալցակայանները, «ՀԿՀ Ագրոսպասարկում», «Սառցակոմբինատ» ԱՁ-ները, Գագարինի արտադրական և կապի բազանները,
10:00-16:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Մուսայելյան գյուղի կենտրոնական մասը մասնակի, Անիի տարածաշրջանի Մարալիկ քաղաքի Հաղթանակի, Երիտասարդական, Աբովյան փողոցները և հարակից տարածքները,