ինչո՞ւ հրեաները չեն ուզում ապրել Հայաստանում. Փաստեր, որոնք կզարմացնեն ձեզ
Վերջերս ռուսական մամուլում մի ընդարձակ հոդված էր հրապարակվել այն մասին, որ հայ-հրեական (իսրայելական) հարաբերություններում առկա խոչընդոտները առայժմ լուծումներ չեն ստանում. հրեաները չեն ճանաչում Հայոց ցեղասպանությունը, երկու պետությունների մայրաքաղաքներում չկան համապատասխան դեսպանություններ, Իսրայելը ինտենսիվորեն զինում է Ադրբեջանին և այլն: Հոդվածում նաև նշված էր, որ Հայաստանը, այնուամենայնիվ, չի փչացնում հարաբերությունները Իսրայելի հետ, և որ դա խոհեմ քաղաքականություն է: Դուր է գալիս մեզ, թե ոչ, հրեաներն իրոք համաշխարհային ուժ են, ինչը չի կարելի հաշվի չառնել:
Որ Հայաստանում չկա անտիսեմիտիզմ, հիանալի է: Եվ դա հաստատում են նաև մեր երկրում ապրող հրեաները: Սակայն, իհարկե, բնավ էլ ոչ այս կապակցությամբ հազիվ թե կարելի է ասել, թե ընդհանուր առմամբ այլ երկրներում թուլանում են հակահրեական տրամադրությունները: