Երկար ժամանակով լույս չի լինի Երևանում և 7 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 16-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Նորքի 5, 7, 9 փողոցների սեփական տները, Գ.Հովսեփյան փողոցի սեփական տները, թիվ 61 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Էրեբունի այգեգործական զանգված 1, 2, 3, 4 հասցեները,
11:00-15:00 Ռոստովյան փ. 19, 21, 25, 27 շենքերը, Սասունցի Դավթի փ. 62-73 սեփական տները, Նորքի 2, 4, 5 փողոցների սեփական տները, Նորքի 92, 113, 117 սեփական տները, Նորքի Չինարի ծառի հարակից տները, «Արփինե և Արփինե» ՍՊ ընկերությունը, Նորքի թիվ 11 փոստային բաժանմունքը, թիվ 65 ավտոմատ հեռախոսակայանը, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Բագրևանդ-Մոլդովական փողոցներին հարակից սեփական տները, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Բակունցի փ. 4 շենքը, Ավան՝ Դուրյան թաղ․ 28, 46 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Մառի նրբ. 4 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 Խանջյան փ. 29, 31, 31Ա շենքերը, Տպագրիչների փ. 13-17 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հերացու փ. 18-24 շենքերը, Մյասնիկյան փ. 2-4 սեփական տները, Այգեստան 11փ. 1-4 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ա.Խաչատրյան փ. 24 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ա. Խաչատրյան փ. 31/1, 33/1, 33/2 շենքերը և 1-ին նրբանցքի սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գյուլբենկյան փ. 22, 24 շենքերը, Գյուլբենկյան փ. 35/1, 37, 39ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բակունցի և Գուլակյան փողոցների սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սունդուկյան փ. 13, 15, 15/4 շենքերը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սունդուկյան փ. 15ա, 15/1, 15/2, 64ա, 69 շենքերը, Հր.Քոչարի փ. 14, 14/1, 14/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հր.Քոչար փ. 14/3, 16, 16/1, 16/6 շենքերը, Երզնկյան փ. 1 շենքը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Օրբելի փ. 8 շենքը, Ա.Ավետիսյան փ. 25, 26, 28, 36, 43, 61, 63, 70, 112, 118 շենքերը, Ա.Ավետիսյան փ. 74 շենքը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Փափազյան փ. 11 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Համբարձումյան փ. 8, 12, 14, 16, 16ա, 18, 71, 75, 76, 78, 97, 80, 118ա 119, 120, 121 շենքերը, Համբարձումյան փ. 10, 47 շենքերը և սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վաղարշյան փ. 13/5 շենքը, թիվ 38 դպրոցը, Մանթաշյան փ. 4/1, 4/3, 4/4, 4/5, 4/6, 4/7 շենքերը, Շահամիրյանների փողոցի սեփական տները, Չեխովի փ․10 շենքի 3, 4 մուտքերը, Վերին Շենգավիթ 11 փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մալաթիա, Վանթյան, Բատիկյան և Մեծարենցի փողոցները, Մարգարյան փ. 31 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,