Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 7 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 27-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11:00-16:00 Աճեմյան փ. 36-81; 122-127 սեփական տները, Աճեմյան 1-ին նրբ. 1-43; 2-րդ նրբանցքի սեփական տները, Արցախի փ. 1-17 սեփական տները,
11։00-17։00 Նորք-Մարաշ՝ Նորքի այգիներ փ. 225 սեփական տունը, Արմենակյան փ. 36-40 սեփական տները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 1, 3 շենքերը, Գայի պող. 1/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հանրապետության փ. 58 շենքը, Վարդանանց փ. 10-16 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հանրապետության փ. 32 և Հանրապետության փ. 49 շենքերը, Ֆիրդուսի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 1, 34, 36, 38 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գյուլբենկյան փ. 35/1, 37, 39ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Զեյթունի 10 փողոցի 1 շենքը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դրոյի փ. 3 շենքը, Դավիթ Անհաղթի փ. 23/1, 23/20 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խաչատրյան փ. 21 շենքը, Շահումյան 8փ. 2, 4, 6 շենքերը, Սեբաստիայի փ. 82, 86 շենքերը, Ֆուչիկի 27/1 շենքի 3-րդ մուտքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Նոր Արտագես գյուղը,
10։00-12։00 Զանգակատուն, Լանջանիստ, Լուսաշող գյուղերը, Վարդաշատ Ուրցալանջ գյուղերը մասնակի, «Ղ-Տելեկոմ», «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, հայկական զորամասերը, Հայէրոնավիգացիան, Զովաշենի հեռուստակայանը, Հիդրոմետ կայան ոչ բնակիչ- բաժանորդները,