Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 9 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 3-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 «Ավան» հոգեկան առողջության կենտրոնը, Աճառյան փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Քարշիչ ենթակայանը, քաղ.պաշտպանության շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Նուբարաշեն 14փ. 1-9; 16փ. 1-6 սեփական տները, Նորք-Մարաշ՝ Արմենակյան փ. 121-235, 232, սեփական տները, «Հայէկոնոմբանկ» ընկերության մասնաշենքը, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 8, 8/1, 10, 10/1 շենքերը, Մոլդովական փ. 13, 15, 17, 19, 41 շենքերը, Դ․ Մալյան նրբ․ 4, 4/1 շենքերը, ՊԵԿ-ի Նոր- Նորքի բաժանմունքի շենքը, թիվ 17 հատուկ դպրոցը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Միկոյան փ. 13, 15, 17, 19, 21, 23 շենքերը, թիվ 6 գիշերօթիկ դպրոցը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Թումանյան փ. 19, 21, 21/1, 21/4, 22, 24, 26, 26ա շենքերը, Թումանյան 2-րդ անց. 2-21 սեփական տները, Նալբանդյան փ. 23 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Աբովյան փ. 3/2,5/1 շենքերը, Տերյան փ. 18, 20, 24, 28, 30, 32 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Չեխովի փ․ 27, 29, 31, 31/1, 33, 35 շենքերը, Չեխովի փ․ 36, 36/1, 38, 40, 42, 44 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, թիվ 31 դպրոցը, Կոմիտասի պող. 19, 19/8, 21 շենքերը եւ 17-19/6բ սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Փափազյան փ. 21-21/2 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Երզնկյան փողոցի սեփական տները, Բաղրամյան պող. 3-րդ նրբանցքի սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաշինջաղյան 2-րդ նրբ․ 8 շենքը Դավթաշեն 4-րդ թաղ․2ա, 3ա, 4ա, 27, 28, 32, 33, 37 շենքերը, Առաքելյան փ. 66, 68, 70 շենքերը եւ Հակոբյանց փողոցը, Դավիթաշեն 3-րդ թաղ․ 1, 11, 12, 13 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Պարտիզակ, Կաքավաձոր, Օթեւան, Ագարակավան, Ներքին Բազմաբերդ, Վերին Բազմաբերդ, Մեծաձոր, Աշնակ, Կաթնաղբյուր, Վերին Սասնաշեն, Ներքին Սանսնաշեն, Դիան եւ Դավթաշեն գյուղերը,