Գ.Ծառուկյանի մասնակցությամբ բացվեց «Մուլտի Գոլդ» ոսկերչական կենտրոնը
Երկար սպասված իրադարձություն հայ ձեռնարկատերերի համար: Կյանքի է կոչվել «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի սեփականատեր Գագիկ Ծառուկյանի հերթական խոշորամասշտաբ նախաձեռնությունը՝ ուղղված հազարավոր աշխատատեղերի բացմանը, Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը և մեր երկրի բիզնես միջավայրի նկատմամբ սփյուռքահայության հետաքրքրության ավելացմանը: Փոքր ու միջին բիզնեսի մի քանի հազար ներկայացուցիչների առաջ իր հյուրընկալ դռներն է բացել «Մուլտի Գոլդ » ոսկերչական կենտրոնը: Բացման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են եղել պատգամավորներ, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ, առևտրականներ, բազմաթիվ հյուրեր՝ նաև Սփյուռքից: Նկատի ունենալով մարդկանց սոցիալական վիճակը՝ «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի սեփականատեր Գագիկ Ծառուկյանը ոսկու շուկայի կառավարիչներին առաջարկել է տաղավարները ՓՄՁ ներկայացուցիչներին մեկ տարի ժամկետով տրամադրել անվճար: