Բողոքի ակցիայի մասնակիցների շարքերը զգալիորեն նոսրացել են
Բաղրամյան պողոտայում ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի թանկացման բողոքի ակցիայի մասնակիցների շարքերը զգալիորեն նոսրացել են. քանի դեռ ակցիայի կազմակերպիչները որոշում էին մնալ Բաղրամյան պողոտայում, թե գնալ Ազատության հրապարակ, շատ քաղաքացիներ լքեցին պողոտան:
Երկար ժամանակ ակցիայի կազմակերպիչները չէին կարողանում որոշել` մնալ Բաղրամյան պողոտայում, թե գնալ Ազատության հրապարակ, տպավորություն էր ստեղծվում, թե նրանք կորցրել են իրավիճակի նկատմամբ վերահսկողությունը: Ի վերջո, երկար քննարկումներից հետո մասնակիցների մի մասը մնաց Բաղրամյան պողոտայում, իսկ շատերը լքեցին պողոտան:
Այս պահին Բաղրամյան պողոտայում բողոքի ակցիան շարունակվում է, փողոցը շարունակում է փակ մնալ: Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը նստացույցի մասնակիցներին կոչ արեց  չաղմկել և չխանգարել քաղաքացիների անդորրը: Օսիպյանը մոտեցավ ցուցարարներին և հայտնեց, որ ժամը 23:00-ից հետո աղմկել չի կարելի:  «Հարգելի քաղաքացիներ, ոստիկանությունն իրավունք ունի ձեռնարկել բոլոր քայլերը, որպեսզի ապահովի հասարակական անդորրը: Ես կոչ եմ անում դադարեցնել աղմուկը»,- ասաց Երևանի փոխոստիկանապ ետը:
Վալերի Օսիպյանը նշեց, որ ոստիկանությունում ահազանգեր են ստացել, որոնց միջոցով քաղաքացիներն ահազանգել են, որ բողոքի ակցիայի մասնակիցների աղմուկն իրենց խանգարում է: Նա հավելեց, որ եթե աղմուկը շարունակվի, ոստիկանությունը կգործի իր լիազորությունների ամբողջական շրջանակում: «Դուք արդեն երկար ժամանակ խախտում եք հասարակական կարգը: Հասկացանք, որ անօրինական նստել եք այստեղ և փակել եք քաղաքի գլխավոր փողոցներից մեկը: Բայց գոնե մի աղմկեք»,- հորդորեց Օսիպյանը:
Երևանի փոխոստիկանապետը նշեց, որ եթե ցուցարարները դադարեցնեն աղմուկը, ոստիկանությունն առժամանակ պատրաստ է չմիջամտել ակցիայի ընթացքին: Ակցիայի որոշ մասնակիցներ շարունակում են մնալ Բաղրամյան պողոտայում: