Հրդեհից տուժել է «Նովոյե Վրեմյա» թերթի խմբագրությունը, աշխատանքը դադարեցված է. գլխավոր խմբագիր
Հրդեհի բարդության «1-ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ, ինչպես նաև հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խումբը:
Փրկարարները տարհանել են 50 քաղաքացու:
Օդատար հորանում (1-8-րդ հարկ ընկած հատվածում) այրվել են էլեկտրական մալուխների փաթույթը, առաջին հարկի սենյակներից մեկում (15 քմ տարածքում)՝ էլեկտրական հաշվիչներ և կենցաղային իրեր, երրորդ հարկում ջերմահարվել է սենյակներից մեկի դուռը և առաստաղը:
«Նովոյե Վրեմյա» թերթի գլխավոր խմբագիր Ռուբեն  Սաթյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ խմբագրությունը, որը գտնվում է շենքի 3-րդ հարկում նախնական հաշվարկով 5-6 հազար դոլարի վնաս է կրել:
«Միջանցքը ամբողջովին ջրի մեջ է, առաստաղը փլվել է, դուռն է ջարդած, պատուհանն է ջարդած: Լավ է, որ թերթերը չեն բռնկվել, եթե բռնկվեին շատ ուժեղ հրդեհ կլիներ: Ու ամենավատն այն է, որ  հրշեջներն ասում են` վնասներ չկան: Թերթի աշխատանքն այս պահին կագնած է, մտածում եմ` ինչ անեմ, ուրիշ բնակարան վարձեմ, ինչ-որ տեղ տեղափոխվեմ ժամանակավորապես, չգիտեմ, անորոշ վիճակ է»,-ասաց նա:
Սաթյանը հավելեց, որ  «Տեխնիկական անվտանգության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Խ. Բաբայանին հարցրել է, թե ինչ է լինելու, ինչպես է փոխհատուցվելու,  նա էլ  ասել է, որ կհաշվարկենք ու հեռացել է:
«Ոչ մի կարեկցանք, ոչ մի բան, շուռ եկավ, օդի մեջ ասաց` դե, կհաշվարկենք էլի, ու հեռացավ»,- հավելեց  նա: