Տեսականին թեև շատ է, բայց սպառողը գիտի որ ընկերությանը վստահել
SOCIETYՊարզվում է, սպառողները ուշի-ուշով հետևում են սննդամթերք արտադրող ընկերությունների աշխատանքին և մսամթերք գնելիս ամենայն ուշադրությամբ ուսումնասիրում են, թե տեղական ընկերությունների արտադրանքն ինչ լրացուցիչ հավելումներ է պարունակում:
Մեր ուսումնասիրությունները ցույց տվեցին, որ սպառողները կարևորում են թարմ, էլոկոգիապես մաքուր, տեղական հումքից պատրաստված և քիմիական հավելումներից զերծ մսամթերքը:
Orer.am-ի հետ զրույցում նրանք նշում էին, որ վաճառվող մսամթերքի տեսականին բավական շատ է, իսկ կողմնորոշվելն այնքան էլ հեշտ չէ: Այնուամենայնիվ, այդ տեսականուց նախընտրում են «Բարի Սամարացի» ընկերության արտադրանքը, քանի որ այն ոչ միայն օգտակար է, այլև զերծ է վնասակար նյութերից, ինչի մասին խոսում է մսամթերքի պահպանման կարճ ժամկետը: Ստացվում է, որ խանութում վաճառվող մսամթերքի տեսականին թեև շատ է, բայց սպառողը գիտի որ ընկերությանը վստահել: