Արտակարգ իրավիճակ Արագածոտնի մարզում. գյուղացիները Հերմինե Նաղդալյանի ամուսնու սարքած անորակ ճանապարհի պատճառով սպառնում են փակել ճանապարհը
SOCIETYԱյսօր՝ օգոստոսի 19-ին, արտակարգ իրավիճակ է ստեղծվել Արագածոտնի մարզում։ Եղիպատրուշ գյուղի մի խումբ բնակիչներ՝ ի նշան բողոքի, սպառնում են փակել Ապարան-Երևան ավտոճանապարհը, քանի որ, ըստ իրենց խոսքի, վստահ են, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանին սուտ տեղեկություններ են հաղորդում Եղիպատրուշ գյուղի գլխավոր ճանապարհի ասֆալտապատման աշխատանքների մասին։
Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանի հետ զրույցում գյուղացիներն ասում էին. «Տևական ժամանակ է, տեսնում ենք, թե ՀՀ կառավարությունն ինչպիսի հսկայածավալ աշխատանքներ է կատարում հանրապետությունում ճանապարհաշինարարության ուղղությամբ։ Նույնիսկ այնպիսի տեղեր են ասֆալատապատում կատարում. որ Սովետի ժամանակ սկի չէին անում։