«Միանգամից 3 վիրահատություն էին անում` հորս, եղբորս ու ինձ փրկելու համար, մեզ դանակահարողը մեր դիմացի հարևանն է»․ հաղորդավար Գարիկ Հարությունյան
Լրագրող-հաղորդավար Գարիկ Հարությունյանի հետ միջադեպ է պատահել, որի մասին նա կիսվել է ֆեյսբուքյան իր էջում՝ հրապարկելով նաև իր և ընտանիքի մյուս անդամների կյանքը փրկած բժիշկների լուսանկարները։
«Այս մարդկանց շնորհիվ մենք հիմա ողջ ենք ու գրեթե առողջ։ Նախանցած կիրակի օրը այս մարդիկ միանգամից երեք վիրահատություն էին անում` դանակահարությունից հետո հորս, եղբորս ու ինձ փրկելու համար։
Նկարներում միայն մի մասն է այն մարդկանց, որոնք արդեն մեկ շաբաթից ավել Շենգավիթ ԲԿ-ում բոլոր իմաստներով ոտքի էին կանգնեցնում մեզ։ Իսկ դրան օգնում են նաև ձեր բազմաթիվ նամակները, զանգերը ու այցերը։
Մեզ դանակահարողը մեր դիմացի հարևանն է։ Նրանից շատերը նման վարք կսպասեին, բայց ոչ մենք, որովհետև գժտություն չունեինք։
Մանրամասն հետո կգրեմ, հիմա կարճ. Գիշերով նա վիճել ու դանակահարել է հորս. 2 հարված թևին, 3 հարված որովայնին։ Հայրս չի հասկացել, որ դանակահարված է։ Աղմուկից հետո տանից դուրս ենք եկել եղբայրս ու ես։
Նրա հետ բախումից հետո ինձ նույնպես թվացել է, որ կրծքավանդակիս ստացած հարվածը ձեռքով է եղել։ Բայց իրականում նույն դանակով խփել է նաև ինձ։ Հետո այդ մարդը հասցրել է դանակով հարվածել նաև եղբորս որովայնին։