Սիրած աղջկա մերժումից հետո երիտասարդն ինքն իրեն դիզվառելիք է ներարկել
SOCIETYՍիրած աղջկա մերժումից հետո արցախցի 23-ամյա երիտասարդն ինքն իրեն դիզվառելիք է ներարկել
ԱՀ ոստիկանության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ օգոստոսի 26-ին «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից հաղորդում է ստացվել, որ նույն օրը՝ ժամը 05:00-ին, ձախ «նախաբազկի ֆլեգմոնա դիզվառելիքի սրսկումով» ախտորոշումով իրենց մոտ է ընդունվել Ասկերանի շրջանի 23-ամյա բնակիչ Ա. Մ.-ն:
Ստուգմամբ պարզվել է, որ Ա. Մ.-ն ամուսնանալու նպատակով առաջարկություն է արել Ասկերանի շրջանի բնակչուհի, 2001թ.ծնված Ա. Գ.-ին, սակայն վերջինիս կողմից մերժում ստանալու պատճառով, հոգեկան հուզմունքից, ինքնասպանություն գործելու նպատակով, նույն օրը ժամը 02:00-ի սահմաններում Ստեփանակերտ քաղաքի Իսակով փողոցում ներարկիչի միջոցով ներարկել է մոտ 5 միլիգրամ դիզվառելիք, այնուհետև մեկնել է Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղ, որտեղից առողջությունը վատթարանալու պատճառով շտապ բուժօգնության մեքենայով տեղափոխվել է «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»: