Ինչպե՞ս է գերեվարվել զինադադարից հետո Երևանից Արցախ գնացած տղամարդը. 7 օր է լուր չկա
Զինադադարից հետո գերի ընկած տղամարդուց արդեն 7-րդ օր է տեղեկություն չկաԱյս մասին ԼՈՒՐԵՐ.com-ի հետ զրույցում ասաց Երևանի բնակիչգերեվարված 40-ամյա Դավիթ Իսահակյանի կինը՝ Ժաննա Ղազարյանը:
Նա նշեց՝ դիմել է պատկան մարմիններին և կառավարությունն անհապաղ միջոցներ է ձեռնարկել ամուսնուն վերադարձնելու համարսակայն դեռևս նորություն չկա«Դիմել եմ Կարմիր խաչիՄԻՊ-ի գրասենյակներգերիների փոխանակման հարցերով զբաղվող կազմակերպությանըՆերկայացրել եմ ամուսնուս տվյալներն ու լուսանկարներըՀայաստանն իր մասով հնարավոր բոլոր գործողություններն անում էմնում է այնտեղից պատասխանը գա», ասաց նա:
Պարզվում է՝ տեսանյութում ոչ միայն Ժաննան է իր ամուսնուն տեսելայլև նույն օրը՝ նոյեմբերի 11-ինԵրևանից Արցախ գնացած որոշ անձանց հարազատներ ևս«Երբ ես հարցազրույցներ տվեցիտեղեկությունը տարածվեցտեսանյութում իմ ամուսնու հետ նույն մեքենայում գտնվող տղաների հարազատները ևս ճանաչել էին նրանց և նույն ճանապարհով էլ նրանք են փորձում գտնել տղաներին»,նշեց Ժաննան:
Հիշեցնենքոր օրեր առաջ համացանցում տեսանյութ տարածվեցորտեղ երևում է Դավիթ Իսահակյանը: Նոյեմբերի 11-ին Դավիթը և Արցախի բնակիչներ 75-ամյա Էլզան և 85-ամյա Բենիկը ուղևորվել են Արցախ՝ Մարտունու Գիշի գյուղ, սակայն ճանապարհի կեսից նրանց հետ կապ հաստատել այլևս չի ստացվել։
Մեզ հետ զրույցում Դավիթի կինը պատմեց նաևոր 3-4 օր ամուսնուց որևէ լուր չստանալուց հետո ամուսնու ընկերը հայտնել էոր սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում գերիների մասին տեսանյութ է տեսելորում եղել է նաև Դավիթը: