Հ2-ն այլևս հանրապետական հեռուստաալիք չէ. Հանրային մուլտիպլեքսը ամփոփել է արդյունքները
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովը փակ եւ գաղտնի ռեժիմով բաշխեց հանրապետական եւ մայրաքաղաքային սփռման սլոթերի համար դիմած հեռուստաընկերությունների միավորները․ գրում է «Մեդիա պաշտպանը»։
Մրցույթի վերջնական արդյունքները կամփոփվեն երեք օրվա ընթացքում:
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամները վարկանիշային քվեարկությամբ որոշում են, թե առաջիկա յոթ տարիներին որ հեռուստաընկերություններն են եթերում լինելու: Հանրապետական ծածկույթի մրցույթին մասնակցելու հայտ էին ներկայացրել 12 ընկերություն, որից 9-ը միաժամանակ նաեւ մայրաքաղաքային մրցույթին: Սական մինչեւ մրցույթը երկու ընկերություն («Սկիզբ մեդիա» հեռուստաընկերությունը և «Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերություն» ՓԲԸ) հետ էին կանչել իրենց հայտերը:
Մնացած տասը ընկերությունները մասնակցում էին մրցույթին՝ 5 սլոթի համար:
Հանրապետական մրցույթին մասնակցում էին` Ա TV-ին, Արմենիա TV-ին, Արմնյուզը, Հայկական երկրորդ հեռուստաալիքը, Հինգերորդ ալիքը, Կենտրոն հեռուստաընկերությունը։
Միայն մայրաքաղաքայինի համար հայտ էին ներկայացրել 4 ընկերություններ` Դար 21, ՄՈՏՎ մեդիահոլդինգ ՓԲԸ, Արփի մեդիա ՍՊԸ, եւ Շանթ սպորտ ՍՊԸ: