Իմ հանձնարարությամբ, Շուշիի այս սատանայի որջը քանդվեց. Ալիև
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Շուշիում կառուցվելիք խորհրդարանի փոխարեն ադրբեջանցիները 5 աստղանի հյուրանոց են կառուցում: Այս մասին օկուպացված Շուշիում հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
«Ես ինքս ընտրեցի նոր հինգաստղանի հյուրանոցի կառուցման վայրը հենց այն վայրում, որտեղ ատելի թշնամին կառուցում էր այսպես կոչված ԼՂՀ խոհրդարանի շենքը: Սա արվել է մեզ ծաղրելու համար: «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն» հասկացությունը գոյություն չունի: Այս շենքի հիմքերն արդեն դրված էին, և նույնիսկ քարի աշխատանքներն ավարտված էին: Իմ հանձնարարությամբ, այս սատանայի որջը Շուշայում ոչնչացվեց», – ասել է Իլհամ Ալիևը:
Նրա խոսքով ՝ նոր հյուրանոցը կունենա 150 համար:
Իլհամ Ալիևը հիշեց, որ Շուշիում հիմնանորոգումից հետո «Ղարաբաղ» հյուրանոցի բացումը տեղի է ունեցել անցած կիրակի. «Ղարաբաղի հյուրանոցը սարսափելի վիճակում էր, ընդամենը երկու հարկ էր աշխատում, ջուր կամ հոսանք չկար»:
Ավելի վաղ որոշվել էր, որ 2022թ.-ի մայիսի 9-ին, Արցախի Շուշի բերդաքաղաքի ազատագրման 30-ամյակի առթիվ, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նստավայրը մայրաքաղաք Ստեփանակերտից կտեղափոխվի Շուշի: