Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամները կմասնակցեն Դան Կոլովի և Նիկոլա Պետրովի անվան միջազգային 54-րդ մրցաշարին
SPORTՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտիՀայաստանի հավաքականը տարին մեկնարկումէ Դան Կոլովի և Նիկոլա Պետրովի անվանմիջազգային 54-րդ մրցաշարով: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ՀԱՕԿլրատվության բաժինը հայտնում է, որ հունվարի29-31-ը Բուլղարիայում կայանալիք մրցաշարումՀայաստանը կներկայացնեն Ռոման Ամոյանը,Նարեկ Խաչատրյանը, Գևորգ Ղարիբյանը (59կգ), Միհրան Հարությունյանը (71 կգ),Կարապետ Չալյանը (75 կգ), ՄաքսիմՄանուկյանը, Արթուր Շահինյանը (85 կգ),Արթուր Ալեքսանյանը (98 կգ) և ԷդգարԽաչատրյանը (130 կգ):
Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի արծաթեմեդալակիր, աշխարհի 2014 թվականի չեմպիոնԱրսեն Ջուլֆալակյանը կմասնակցի հունվարի30-31-ը Թուրքիայում կ այանալիք Վեհբի Էմրեիև Համիդ Քափլանի անվան միջազգային 34-րդմրցաշարին: