"Բարգավաճ Հայաստան" խմբակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Արման Աբովյանի ելույթը Միացյալ Ռուսաստանի "Հանուն Ազգերի Ազատության» միջազգային համաժովում
VIDEOՆերկայիս պատմական ժամանակահատվածում Հարցեր ու խնդիրներ են առաջանում նույնիսկ ռազմավարական դաշնակիցների միջև։ Եվ դա բնական գործընթաց է, որը օրգանականորեն ընդգծում է բոլոր այն փոփոխությունները, որոնք մենք այսօր տեսնում ենք:
Մենք պետք է հասկանանք, որ միայն երկխոսությունը, շահերը հաշվի առնելը և մեր ընդհանուր հիշողության անվերապահ հարգանքն են այն բանի գրավականը, որ բոլոր հարցերը հնարավոր է լուծել։ Որքան ել հարցերը լինեն սուր, մենք պետք է այդ հարցերը բարձրաձայնենք և քննարկենք։
Քաղաքական վերլուծաբան, "Բարգավաճ Հայաստան" խմբակցության քաղաքական խորհրդի անդամ, ՀՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր Արման Աբովյանի ելույթը՝ Միացյալ Ռուսաստանի "Հանուն Ազգերի Ազատության» միջազգային համաժովում։