3 օրում գրանցվել է 23 ՃՏՊ․ 25 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի՝ մարտի 21-24-ը ՆԳՆ ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 171 դեպք, որոնցից 13-ը՝ նախկինում կատարված:
Մասնավորապես՝ թմրանյութի հայտնաբերման՝ 26, տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը կասեցված կամ այդ իրավունքը չունեցող անձի կողմից տրանսպորտային միջոց վարելու` 16, մարմնական վնասվածք պատճառելու և խարդախության՝ 15-ական, ֆիզիկական ներգործության՝ 13, հոգեկան ներգործության ու անձնական ունեցվածքի գողության՝ 12-ական, գույքը ոչնչացնելու կամ վնասելու՝ 6, զենք-զինամթերքի առգրավման՝ 5, վարժական հավաքից խուսափելու՝ 4, սառը զենք կրելու՝ 3, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, թմրանյութի իրացման, փաստաթղթի կեղծիքի և անհետաձգելի միջամտության որոշումը խախտելու՝ 2-ական, խոշտանգման, բուժաշխատողի կողմից մասնագիտական պարտավորությունը չկատարելու, սպանության, համակարգչային հափշտակության, խուլիգանության, պաշտոնատար անձի ծառայողական գործունեությանը միջամտելու, ծառերը և թփերը ապօրինի հատելու, անօրինական միգրացիա կազմակերպելու, քրեական ենթամշակույթ կրող խմբավորման մասնակցին կամ քրեական աստիճանակարգության բարձրագույն կարգավիճակ ունեցող անձին դիմելու, մարդու օրգանների ապօրինի շրջանառության, սուտ մատնության, ինքնավնասման, արգելանքի տակ գտնվող գույքի նկատմամբ ապօրինի արարքի, կանխամտածված սնանկության, երեխայի կյանքի անվտանգության ապահովման կամ առողջության պահպանման պարտականությունը չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու, բնական գազի, նավթի, ջրի խողովակաշարին կամ էլեկտրական ցանցին ապօրինի միացում կատարելու կամ դրանց չափման համար նախատեսված սարքերի ցուցմունքներն ապօրինի փոխելու, կամ դրանց բնականոն աշխատանքը խաթարելու, ապացույցներ ոչնչացնելու կամ թաքցնելու, դատական ակտը չկատարելու, արդարադատության իրականացմանը կամ գործի քննությանը միջամտելու, հետամտելու և ֆիզիկական ուժեղ ցավ կան հոգեկան տառապանք պատճառելու՝ 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 9, կողոպուտի, ավտոմեքենայի գողության, մարմնական վնասվածք պատճառելու ու խադախության՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 10 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել՝ 2-ը։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է զոհերով և վիրավորներով ճանապարհատրանսպորտային 23 պատահար․ 2 մարդ զոհվել է, 25-ը ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։