Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ Ղազինյան
POLITICSԼրագրողների հետ զրույցում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Դավիթ Ղազինյանը անդրադարձավ կուսակցության ուժերին, մարզերում գործունեությանը և քաղաքական իրավիճակին.
«Նախ՝ անկեղծ ասում եմ, մեր թեկնածուի վերաբերյալ հայտարարությունների հիման վրա հաղթելու հստակ համոզմունք ունենք։ Սակայն կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն՝ թեկնածուին առնչվող հարցերը լուծելու համար։ Մարզերում մեր գործունեությունը շարունակվում է, և հանդիպումներից հետո տեսնում ենք, որ մարդիկ բաց են, լսելի են իրենց իրական կարծիքները։ Մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է։ Այս իշխանությունը թույլ է, չի գործում ուժեղ կերպով, ինչը ցույց է տալիս վերջին օրերի պատմական իրադարձությունները, օրինակ՝ Վեհափառի նկատմամբ դատարանի քայլերը և աննախադեպ արգելքները արտասահման մեկնելու համար։
Այս իրավիճակները ժողովուրդը սկսում է հասկանալ, և դա ուղղակի ցույց է տալիս իշխանության թուլությունը։ Վերջում նաև ընդգծեց, որ հունիսի 8-ին այս իշխանությունը չի լինելու, և՝ հարգելով ժողովրդի ընտրությունը, հնարավոր է միայն, որ նրանք հայտնվեն ընդդիմության դերում, ինչը նրանց համար շատ փոքր հնարավորություն կլինի»,- ասաց Ղազինյանը։