Կինը երեխաներին թողել է տաքսու վարորդի մոտ և գնացել շոփփինգի․ մանրամասներ
Ֆլորիդայի իրավապահ մարմինները ձերբակալել են երկու երեխաների մորը՝ իր 3 և 4 տարեկան որդիներին տաքսու վարորդի մոտ թողնելու համար, երբ նա գնումներ էր կատարում, հայտնում է aif.ru-ն՝ People- ի թարգմանությամբ ։
Ոստիկանությունը պարզել է, որ 32-ամյա Էմիլի Սաբոգալը տաքսի է կանչել և նստել իր փոքր որդիների հետ։ Ճանապարհորդության ընթացքում նա մի քանի անգամ փոխել է երթուղին՝ ի վերջո վերցնելով տաքսու վարորդի հեռախոսահամարը, չեղարկելով պատվերը և խնդրելով նրան կանգ առնել առևտրի կենտրոնում՝ տղամարդուն տալով լրացուցիչ 10 դոլար (760 ռուբլի)։
Մեքենան կայանելուց հետո Սաբոգալն ասաց, որ մի քանի րոպեից կվերադառնա և հեռացավ՝ թողնելով երեխաներին։ Տաքսու վարորդը կնոջը սպասեց երկու ժամից ավելի. նա փորձեց զանգահարել նրան, բայց նա չպատասխանեց։ Նա զանգահարեց ոստիկանություն։
Երբ անվտանգության ուժերը ժամանեցին դեպքի վայր, պարզվեց, որ տաքսու վարորդի մեքենայում երկու փոքր երեխաներ կային. նրանք հոգնած ու քաղցած էին, բայց «լավ տրամադրությամբ»։
Տաքսու վարորդի խոսքով՝ Սաբոգալը ալկոհոլի հոտ էր զգացել և մեքենա է մտել «ռոմի հոտ ունեցող» բաժակով։ Իրավապահ մարմինների աշխատակիցները հայտնաբերել են կնոջը և ձերբակալել նրան։
«Ես ոչ մի վատ բան չեմ արել։ Ես պատկերացում չունեմ, թե ինչ է կատարվում։ Կներեք, <...> Ես հասկանում եմ ձեր աշխատանքը։ Ես լիովին հասկանում եմ ձեզ։ Ես ամեն ինչ հասկանում եմ», - ասաց Սաբոգալը ձերբակալությունից հետո։
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ծնողական անփութության մեկ և երեխային լքելու երկու դեպքով։ Նա ազատ է արձակվել 1500 դոլար (115,000 ռուբլի) գրավի դիմաց։