Արցախի կառավարության հատուկ հաշվեհամարին փոխանցվել է 3 մլրդ 875 մլն 367 հազար 924 դրամ
Արցախի Հանրապետության կառավարության կողմիցբացված հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 4-ից մայիսի 3-ը ժամանակահատվածում 5 հազար 115 իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց կողմից փոխանցվել է, ընդհանուր առմամբ, 3 մլրդ 875 մլն 367 հազար 924 դրամ՝ ներառյալ արտարժույթով փոխանցումները, իսկ միայն մայիսի 3-ին՝ 19 մլն 746 հազար 980 դրամ՝փոխանցված 65 անձանց կողմից:
Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության կառավ արությանտեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից՝ հավելելով. «Հիշեցնենք, որ ողջ գումարն ուղղվելու է պաշտպանության բանակիմարտունակության հետագա ամրապնդմանը:
Կառավարությունը,Արցախի ողջ բնակչության անունից, իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում բոլոր նվիրատուներին՝ հավաստիացնելով, որ յուրաքանչյուր լումա էական նշանակություն է ունենալու Արցախի անվտանգության ապահովման գործում:
Տեղեկացնենք, որ ԼՂՀ ֆինանսների նախարարության կայքում գործում է վիրտուալ POS-տերմինալ, որի միջոցով հնարավոր է VISA, Master Card, ArCA քարտերով առցանց փոխանցումներ կատարել: Տերմինալի էջի հղումը՝ ստորև.
Բացի դրանից, նշված հատուկ հաշվեհամարին հնարավոր է գումար փոխանցել նաև Telcell ընկերության տերմինալներով՝ մուտք գործելով «Արցախը ես եմ» պատուհան: Իսկ բանկային հաշվեհամարներին փոխանցումները պետք է կատարել հետևյալ տվյալներով՝