Երբ դասախոսը դառնում է ամուսին. ArmComedy-ի Նարեկի «աշխատանքային սիրավեպը»
Tert.am Youth-ի զրուցակիցն այս անգամ ArmComedy քաղաքական-երգիծական հաղորդման հաղորդավար,  հումորիստ Նարեկ Մարգարյանի գեղեցկուհի կողակից՝ Մաշա Գասպարյանն է: Գեղեցիկ սիրո պատմության, Նարեկի հոգատար ամուսին լինելու, ապագա բալիկի և այլ  հարցերի պատասխանները՝ զրույցում:
Ինչպե՞ս դասախոսը վերածվեց ասպետի:)
-Ամեն ինչ շատ աստիճանաբար է եղել մեզ մոտ: Սեր առաջին հայացքից չի եղել և առհասարակ չեմ էլ հավատում, որ մարդուն կարելի է սիրել առանց ճանաչելու նրա տեսակը: Սկզբում  ֆեյսբուքով հարցեր էի տալիս դիպլոմային աշխատանքիս վերաբերյալ, իսկ ավարտելուց հետո աստիճանաբար ուրիշ բնույթ սկսեցին կրել այդ նամակները: Սկսեցինք կիսվել սիրելի երգերով, ֆիլմերով՝ մինչև  հասկացանք, որ ժամանակն է հանդիպել արդեն ոչ որպես նախկին ուսանող և դասախոս:
Ասում են, որ ամուսնական կյանքի ընթացքում զույգերը նորովի են ճանաչում  իրար: Ինչպիսի՞նն է Նարեկը ամուսնու կարգավիճակում:
-Համամիտ եմ այդ մտքի հետ: Թեև մենք 4 տարի ընկերություն ենք արել ու թվում էր ամեն մանրուք գիտենք միմյանց մասին, բայց ամուսնությունից հետո բոլորովին այլ աշխարհ բացվեց մեր առջև: Սկսեցինք հարմարվել իրար, երբեմն թեթև վիճել, բայց այդ փուլն էլ շատ արագ անցավ: Ինձ նույնիսկ թվում է, որ ամուսնությունից հետո շատ հարցերում նմանվել ենք իրար: Ամուսնու կարգավիճակում Նարեկը շատ հոգատար է: Իրականում կարող եմ ժամերով խոսել ու պատմել ամուսնուս մասին, բայց միայն կասեմ՝ շատ երջանիկ եմ, որ Նարեկի կինն եմ:
Ինչպե՞ս հայտնեցիք հղիության մասին լուրը և ինչպե՞ս արձագանքեց ապագա հայրիկը:
-Հղիության մասին լուրը իրականում կուզենայի ավելի օրիգինալ հայտնել, բայց քանի որ բնավորությամբ շատ էմոցիոնալ եմ…(ժպտում է) լուրն իմացա ու  ամբողջ ուժով  բղավեցի: Այնքան բարձր, որ Նարեկին քնից արթնացրի:
Տղա է, թե՞ աղջիկ
-Տղա երեխայի ենք սպասում: Բայց անպայման ուզում եմ աղջիկ էլ ունենանք: Կարծում եմ, որ կինը տարբեր սեռի երեխայի հետ յուրովի է վայելում մայրությունը: Երջանիկ կլինեմ, որ և՛աղջկա և՛ տղայի մայր լինեմ։