Թևատակերի մազերից ազատվելու 3 միջոց
Մենք բոլորս ատում ենք թևատակերի մազերն ու տհաճ հոտը, հագուստի վրա քրտինքից առաջացող դեղին հետքերը։ Որոշ կանանց համար բավական ժամանակատար է թևատակերի մազերի հեռացումը, որոնք հիմնականում շատ արագ են աճում։
Ներկայացնում ենք մի քանի միջոցներ, որոնցով թևատակերի մազերի հեռացումը կնպաստի մազերի բարակելուն և ժամանակի ընթացքում նաև քչանալուն։ Այս միջոցները կհանգստացնեն մաշկը և կառողջացնեն, ինչպես նաև կազատեն մուգ թևատակերից։
1․Մերձավոր Արևելքում  կանայք դարեր շարունակ կիրառում են շաքարավազով և կիտրոնով մազահեռացումը։
Խառնեք 2 ճաշի գդալ կիտրոնի հյութն ու 1 ճաշի գդալ շաքարավազը և քսեք թևատակերին՝ մազերի աճի ուղղությամբ։ Մի քանի րոպե անց լվացեք թևատակերը՝ օգտագործելով խոնավ շոր։ Կատարեք այս պրոցեդուրան շաբաթը 2 անգամ։ Թևատակերի մազերը ժամանակի ընթացքում կսկսեն թափվել, բարակել և անհետանալ։
2․ Ձու և եգիպտացորենի այլուր
1 ճաշի գդալ ձվի սպիտակուցին ավելացնել  կես ճաշի գդալ եգիպտացորենի այլուր։ Քսել այս խառնուրդը թևատակերին և պահել՝ մինչև չորանա։ Այնուհետ լվանալ ջրով։
3․Կաթ և քրքում
2 ճաշի գդալ կաթին ավելացնել մի փոքր քրքում և քսել թևատակերին։ Որոշ ժամանակ անց լվանալ ջրով։