Ի՞նչ նշանակություն ունեն այտերի փոսիկները
Որոշ մարդկանց մոտ, ծիծաղելիս՝ դեմքին ի հայտ են գալիս փոսիկներ: Այս փոսիկներն էլ ավելի են գեղեցկացնում կանանց: Դրանք կարող են խելքահան անել հակառակ սեռի ներկայացուցիչներին: Ոչ ոք չի կարող անտարբեր մնալ այս փոսիկների հանդեպ: Այդ իսկ պատճառով շատերն ուղղակի երազում են փոսիկներ ունենալու մասին:
Քչերը գիտեն, սակայն, որ աշխարհի բնակչության միայն 20% է, որ փոսիկներ ունի: Մյուս 80%-ին մնում է միայն հիանալ մյուսների գեղեցկությամբ:
Գիտնականներն ուսումնասիրել են այս փոսիկներն ու հանգել են այն եզրակացության, որ այտերի փոսիկները համարվում են արատ, իսկ ավելի կոնկրետ՝ մկանային դեֆորմացիայի գենետիկ արդյունք: Ցավոք սրտի, փոսիկներ ձեռք բերելու միակ ձևը դրանցով ծնվելն է:
Ավանդույթի համաձայն՝ նման փոսիկներ ունեցողներն ամբողջ կյանքում երջանիկ են լինում: Բացի այդ, փոսիկներ ունեցողներն իրենց տեսակով անկախ են, շփվող և շուտ հարմարվող:
Այս երևույթը գենետիկ արատ է, որը մեզ շնորհում է բնությունը: