Բոլոր ժամանակների հնդկական ֆիլմերը
10. Բոբբի, 1973: Ռեժ.` Ռաջ Կապուր:
Կարծում եմ Բոբբին ժամանակին ամենացանկալի կանանց շարքում էր մեզանում: Սովետական միությունում` հավասար հասարակության մթնոլորտում, հարուստ տղայի և աղքատ աղջկա սիրո պատմությունը իսկական բում առաջացրեց` ստիպելով ավելի քան 62,6 մլն սովետական քաղաքացիների հուզվել, արտասվել ու հիանալ այս երիտասարդ դերասաններով:
9. Թափառաշրջիկը, 1951: Ռեժ. և գլխավոր դերում` Ռաջ Կապուր: Ռաջ Կապուրի թերևս ամենահայտնի ֆիլմերից մեկը, որտեղ հենց ռեժիսորն ինքը մարմնավորեց թափառաշրջիկի կերպարը: 1953-ին ֆիլմը ներկայացված էր Կաննի կինոփառատոնում` հիմնական մրցութային ցուցադրման: Եվ որպես երաժշտական լիամետրաժ ֆիլմ` իհարկե այն լի է գեղեցիկ կատարումներով, որոնցից երկու ամենասիրվածն ու հայտնին ներկայացնում ենք ձեզ:
7. Ալի Բաբայի և 40 ավազակների արկածները, 1979: Ռեժ.` Լատիֆ Ֆայզիեվ, Ումեշ Մեհրա:
Այս ֆիլմը թերևս նույնպես կարելի է դասել ռեկորդակիրների շարքը: 80-ականներին այն ՍՍՀՄ կինովարձույթում 5-րդ հորիզոնականում էր դիտելիության քանակով:
6. Զիտա և Գիտա, 1972: Ռեժ.` Ռամեշ Սիպպի:
Հիշո՞ւմ եք երկվորյակ քույրերին` մեկը զանգակ, մյուսը` բամբակ: Այո, Զիտան և Գիտան: 1972-ին ֆիլմը թողարկվեց, և անմիջապես դարձավ ամենադրամարկղայինն այդ տարի:
5.  "Վրեժի ծարավը", 1988: Ռեժ.՝ Ռակեշ Ռոշան:
4. Պարի՛րպարի՛ր, 1987: Ռեժ.` Բաբբար Սուբխաշ:
Թերևս լավագույն եռյակում, ըստ Pahooo բլոգի, հայտնվել են Բոլիվուդյան ամենահայտնի ու դրամարկղային երկու ֆիլմերի ամենահայտնի երգերը, որոնք տասնյակ տարիներ անց դեռևս շարունակում են ապրել ու ծանոթ են նաև երիտասարդ սերունդներին:
2. Դիսկո պարողը, 1982: Ռեժ.՝ Բաբբար Սուբխաշ: