Կերեք եւ նիհարեք. նիհարեցնող ապուր
Նեխուրի արմատներն օրգանիզմին անհրաժեշտ առաջնային մթերք են համարվում: Դրանց կանոնավոր օգտագործումը կանխարգելում է բազմաթիվ հիվանդություններ, ինչպես նաև մաքրում և երիտասարդացնում է օրգանիզմը, ամրացնում է իմունային համակարգը:
Կանաչիների և նեխուրի կանոնավոր օգտագործումը կօգնի աստիճանաբար մաքրել երիկամները: Նեխուրի արմատներ կարող եք ձեռք բերել տարվա յուրաքանչյուր եղանակին։
Wnews.am-ը  ներկայացնում է նեխուրով պատրաստված մի ապուրի բաղադրատոմս, որը կօգնի մաքրել օրգանիզմն ու արագ նիհարել: Նեխուրի դիետան չունի հակացուցումներ կամ որևէ սահմանափակում, այս դիետան պահել կարող է յուրաքանչյուր ոք:
Այս դիետան տևում է 1 շաբաթ, այս օրերի ընթացքում կարող եք ուտել մրգեր, բացի խաղողից և բանանից, ինչպես նաև՝ բանջարեղեն՝ բացի կարտոֆիլից:
Կարող եք խմել մաքուր ջուր, կանաչ թեյ կամ սուրճ անսահմանափակ քանակությամբ: Միակ կանոնն օրական մեկ ափսե այս ապուրից ուտելն է: