Մտավորականները հայտարարությամբ դիմել են Ժիրայր Սեֆիլյանին
Հայ մի խումբ հայտնի մտավորականներ հայտարարությամբ Ժիրայր Սեֆիլյանին են դիմել, որպեսզի նա միջամտի ու կանխի դեպքերի հետագա անցանկալի հետևանքները՝ հորդորելով իր ընկերներին վայր դնել զենքն ու հանձնվել իրավապահներին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտարարության նեջ ասված է. «Հարգելի Ժիրայր,
Ձեզ ենք դիմում, վստահ լինելով, որ Դուք գնահատում ու կարևորում եք մտավորականի խոսքը, խնդրանքն ու բարի խորհուրդը: Այսօր Ձեր ընկերները, ովքեր մեր հայրենակիցներն են, դիմել են ծայրահեղ քայլի` զինված հարձակման և պատանդներ են վերցրել, սպանվել է ոստիկանության գնդապետ: Անսալով Ձեր բանականությանն ու հայրենասիրությանը, վստահ ենք, որ Ձեր խոհեմությամբ ու հորդորներով կմիջամտեք ու կկանխեք անպատասխանատու ու անհեռանկար այս իրավիճակն ու դեպքերի հետագա անցանկալի հետևանքները՝ հորդորելով Ձեր ընկերներին վայր դնել զենքն ու հանձնվել իրավապահներին: ՀավատÕ �ցած ենք, որ Ձեր և Ձեր ընկերների հետագա խոհեմ ու զգոն քայլերն ուղղված կլինեն ազգային միասնությանը, խաղաղությանն ու անվտանգությանը: