Գյումրիում սալիկապատվում են երկրորդային փողոցները
Գյումրիում սալիկապատվում են երկրորդային փողոցները: Դրանց բարեկարգման այս տարբերակը համեմատաբար մատչելի է: Օգտա•ործվում է Արթիկից բերված տեղական հումքը, ինչպես նաև տեղում ստեղծվում են հավելյալ աշխատատեղեր: Օգոստոսի 2-ին Մյասնիկյան փողոցում  դրվեց  առաջին սալաքարը« որի պատիվը վերապահված էր Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանին: Քաղաքապետն բնակիչներին հորդորեց այսուհետ առավել հետևողական լինել շինաշխատանքների ընթացքին« փողոցի ու տարածքի պահպանմանը:
Ինչպես նշում է Գյումրու քաղաքապետը, ի տարբերություն երկրորդային փողոցների,  այս եղանակով գլխավոր  փողոցների բարեկար•ման տարբերակն արդյունավետ չէ:
Ժամանակ է հարկավոր այս եղանակով նորոգված փողոցների արդյունավետությունն ու ապահովությունը ստու•ելու համար: Եղանակային պայմաններին  և երթևեկությանը նորմալ դիմանալու դեպքում, նման եղանակով նորո•վող փողոցների թիվը քաղաքում կավելանա:
«Կարևորն այստեղ ժամանակը չէª փողոցի նորոգումը ժամանակ է սիրում, որ որակ ապահովվի»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց շինարարության ղեկավար Չուբար Զարքարյանը: Շինարարը աշխատանքների ավարտի վերջնաժամկետ նշում է օգոստոսի վերջ:
Բացի այս փողոցից, Գյումրիում այս տարի մի շարք երկրորդային  փողոցներ փոսանորոգման ենթարկվեցին: Ընդհանուր առմամբ քաղաքում համայնքային բյուջեով այս տարի նորոգվում է 11 փողոց: