«Բազե»-ն երիտասարդների շրջանում ամրապնդվում է հայրենիքի նկատմամբ սերը. ՀՀ ԱԺ նախագահ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը  օգոստոսի 25-ին Ծաղկաձորում եղել է «Բազե 2016»  համահայկական երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հյուրը: Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է բազեականներին և նշել, որ  անցկացվող միջոցառումը  յուրովի է, քանի որ  «Բազե»-ն դարձել է յուրօրինակ հարթակ, որն ամեն տարի մեկտեղում է հայ երիտասարդների՝ աշխարհի տարբեր երկրներից և նշել, որ այս նախաձեռնության շնորհիվ երիտասարդների շրջանում առավել ամրապնդվում  է հայրենիքի նկատմամբ ունեցած սերը, պետության, պետականության ու անկախության գաղափարը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շրջել է բազեականների ճամբարում, որից հետո արդեն ջերմ զրույց ունեցել  հավաքի մասնակիների հետ:   Հանդիպմանը կարմիր, կապույտ, նարնջագույն ջոկատների ներկայացուցիչներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել ԱԺ նախագահին: Երիտասարդների հարցերը վերաբերել են ներքին, արտաքին քաղաքականությանը,   երկրում երիտասարդական ծրագրերի իրականացմանը,  նոր աշխատատե ղերի ստեծմանն  ու Հայաստանի շենացմանը:  Խորհրդարանի ղեկավարը բազեականների խնդրանքով խոսել է նաև իր ուսանողական տարիների,  անցած ճանապարհի ու քաղաքական ոլորտում ծավալած գործունեության մասին:
Ըստ նույն աղբյուրի՝ «Բազե»-ն  համահայկական երիտասարդական հավաքն ամեն տարի անցկացվում է  Հայաստանիերիտասարդական հիմնադրամի կողմիցորին այս տարի մասնակցում է շուրջ 500 երիտասարդ:    Գոյության 14 տարիներիընթացքում միջոցառումն իր շուրջն է համախմբել հազարավոր երիտասարդներիբացահայտել շնորհալիներինհնարավորությունընձեռել ինքնադրսևորվելու  և  նրանց մեջ ամրապնդելու սեփական երկրի նկատմամբ ունեցած պատասխանատվությունը