Գեղարքունիքի մարզի 12 համայնքներում ընտրվել են նոր ղեկավարներ
Գեղարքունիքի մարզի 53 համայնքում հոկտեմբերի 2-ին կայացած համայնքի ղեկավարի ընտրությունների նախնական արդյունքներով 41 համայնքում ղեկավարների կազմը մնացել է անփոփոխ, 12-ում՝ փոփոխություն կրել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Գեղարքունիքի մարզի թիվ 22, 23, 24 Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներից, համայնքի ղեկավարների կազմը փոփոխություն է կրել Մարտունի եւ Սեւան քաղաքներում, Գեղամավան, Չկալովկա, Ծովազարդ, Հայրավանք, Կարմիրգյուղ, Գանձակ, Սարուխան, Ծաղկաշեն, Խաչաղբյուր, Լուսակունք գյուղերում: Սեւանում համայնքի ղեկավար է ընտրվել Սարգիս Մուրադյանը, Մարտունիում՝  Արմեն Ավետիսյանը, Գեղամավանում՝ Վաչիկ Սաղաթելյանը, Չկալովկայում՝ Վահրամ Կարապետ յանը, Ծովազարդում՝ Արամայիս Ենգոյանը, Գանձակում՝ Արմեն Պողոսյանը, Ծաղկաշենում՝ Գրիշա Կարապետյանը, Սարուխանում՝ Հովհաննես Չիչոյանը, Հայրավանքում՝ Սասուն Համբարձումյանը, Լուսակունքում՝ Խաչիկ Խաչատրյանը, Խաչաղբյուրում՝ Սերգո Գալստյանը, Կարմիրգյուղում՝ Հակոբ Գասպարյանը:
Իրենց  պաշտոններում, նախնական տվյալներով, վերընտրվել են Գեղամասարի գյուղապետ Գարեգին Բեգյանը, Նորակերտում՝ Գերասիմ Սարգսյանը, Մեծ Մասրիկում՝ Արմեն Ասատրյանը, Վարդենիս քաղաքում՝ Վոլոդյա Խլոյանը, Գավառ քաղաքում՝ Գուրգեն Մարտիրոսյանը, Ճամբարակ քաղաքում՝ Յուրա Ավալյանը, Թթուջրում՝ Վիգեն Սահակյանը, Վերին Շորժայում՝ Արտեմ Երանոսյանը, Ջաղացաձորում՝ Մանվել Մինասյանը, Սոթքում՝ Կոլիկ Շահսուվարյանը, Բերդկունքում՝ Բաբկեն  Դադիկյանը, Նորաշենում՝ Գառնիկ Գասպարյանը, Կուտականում՝ Ահարոն Աբրահամյանը, Ծովակում՝ Գարիկ Հակոբյանը, Արծվանիսում՝ Սամվել Օհանյանը, Կարճաղբյուրում՝ Տարոն Քոչարյանը, Լճավանում՝ Լյովա Գեւորգյանը, Ախպրաձորում՝ Լավրենդիկ Ղազարյանը, Վարդենիկում՝ Հովիկ Հովեյանը, Աստղաձորում՝ Ռոբերտ Խաչատրյանը, Վաղաշենում՝ Արթուր Սուվարյանը, Մադինայում՝ Վրեժ Սարգսյանը, Վերին Գետաշենում՝ Ռուբիկ Ղուկասյանը, Լիճքում՝ Գնել Գրիգորյանը, Ծակքարում՝ Գվիդոն Ավետիսյանը, Վարդաձորում՝ Ռոբերտ Սիրականյանը, Երանոսում՝ Ապետնակ Մովսեսյանը, Նորատուսում՝ Մուրադ Հարությունյանը, Լանջաղբյուրում՝ Յուրիկ Բաղդասարյանը, Ծովագյուղում՝ Վահրամ Գեւորգյանը, Սեմյոնովկայում՝ Դավիթ Մնացկանյանը, Լճաշենում՝ Կորյուն Մարգարյանը, Վարսերում՝ Զավեն Հարությունյանը, Ծաղկունքում՝ Պետիկ Աղաջանյանը, Ջիլում՝ Միքայել Ղարիբյանը, Վահանում՝ Գուրգեն Բալյանը, Մարտունիում՝ Արթուր Ասատրյանը, Դպրաբակում՝ Հովհաննես Նազլուխանյանը, Ձորավանքում՝ Նիկոլայ Խալաթյանը, Կալավանում՝ Սամվել Ծատուրյանը, Անտառամեջում՝ Կառլեն Մարտիրոսյանը:
Ընտրությունների արդյունքների վիճարկման մասին կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն: