ՄԱԿ-ի ԱԽ-ն սկսել Է Հալեպի վերաբերյալ բանաձեւի նոր նախագծի քննարկումը
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդն սկսել Է սիրիական Հալեպ քաղաքի վերաբերյալ բանաձեւի նոր նախագծի քննարկումը, որը պատրաստել Է նոր Զելանդիան եւ նախատեսում Է բնակավայրից զինյալների դուրբերում՝ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ դեսպանորդ Ստաֆան դե Միստուրայի նախաձեռնությանը համապատասխան: Ինչպես ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Նոր Զելանդիայի՝ ՄԱԿ-ին առնթեր մտական ներկայացուցիչ Ջերարդ վան Բոհեմենը, փասթաթուղթը տարածվել Է ԱԽ-ի անդամ 15 երկրների շրջանում, եւ դրա շուրջ արդեն բանակցություններ են սկսվել:
Դիվանագտի խոսքով՝ քննարկումների առաջին արդյունքները «հուսադրող են»: «Բայց առայժմ մենք այնքան Էլ լավատեսորեն չենք  տրամադված: Մենք պետք Է վստահ լինենք, որ բանաձեւի ընդունումն իրոք ինչ-որ բան կփոխի»,- ասել Է Բոհեմենը:
Նա չի նշել բանաձեւ նախագծի շուրջ քվեարկության անցկացման ժամկետը՝ հնարավոր համարելով, որ դա կարող Է  տեղի ունենալ հաջորդ շաբաթ, արդեն այն բանից հետո, երբ Լոզանում Սիրիայի շուրջ բանակցություններ կանցկացվեն  Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի եւ այլ երկրների մասնակցությամբ: