Արտակարգ դեպք Կոտայքի մարզում. գայլերի ոհմակը օրը ցերեկով 105 ոչխարի սպանդ է իրականացրել. պատկան մարմինները «ուղտի ականջում քնած են»
2 օր է, Կոտայքի մարզի Գեղաշեն գյուղի բնակիչ, 61-ամյա Գագիկ Հայրապետյանը անելանելի դրության մեջ է հայտնվել։
Ինչպես գյուղից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, հոկտեմբերի 19-ին, երեկոյան Գագիկը բարձրացել է դաշտ, որպեսզի ոչխարներին արոտավայրից տուն բերի։ Ճանապարհին գայլերի ոհմակը, թվով՝ 5, հարձակվել են հոտի վրա և մի իսկական սպանդ իրականացրել։
«105 ոչխար րոպեների ընթացքում գայլերը փրթեցին։ Ես էլ անզեն էի, բարեբախտաբար շներ կային հետս, թե չէ, չէր բացառվում, որ ինձ էլ վրա տային»,-ասաց Գ. Հայրապետյանը։
Ֆոտոլրագրողի հետ զրույցում գյուղացիներն իրենց հերթին ասում էին. «Ընտանիքը բազմանդամ է՝ 12 հոգի։ Գ. Հայրապետյանն էլ առողջական լուրջ խնդիրներ ունի։ Մասնավորապես, նաև՝ սրտից։ Ընտանիքը գոյատևում էր էդ գառներով, էն էլ սև էկավ ընտանիքի գլխին։ Հուսով ենք՝ Կոտայքի մարզպետարանը, մեր մոտից ընտրված պատգամավոր Մուրադ Գուլոյանը օգնության ձեռք կմեկնեն իսկապես խիստ կարիքավոր այս ընտանիքին, հակառակ դեպքում սոցիալական այս ծանր պայմաններում այդ բազմազավակ ընտանիքը մնալու է վարկի տակ։ Պատկան մարմիններին խնդրում ենք նաև, որպեսզի բանկին միջնորդեն, որ նա 1-2 տարի սառեցնի վարկը, մինչ տեսնենք՝ ինչպես է լուծվելու խնդիրը»։
Շարունակությունը՝ սկզբնաղբյուր կայքում: